HaberlerSamsun HaberleriKadının emeği bu etkinlikte

Kadının emeği bu etkinlikte - Samsun Haberleri

Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu üyeleri tarafından hazırlanan ve 3 gün sürecek etkinlikte 'Kadın Emeğinin Değerlendirilmesi' masaya yatırılacak

Kadının emeği bu etkinlikte

Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birimi Sorumlusu Hicran Karadoğan Kınık, KİKAP Atakum Şube Başkanı Yasemin Zeren, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Çiğdem Çakır Beyhan, 8 Mart'ta başlayacak ve 3 gün sürecek etkinlik öncesi, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun'u ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

HEDEF; KATILIMI ARTIRMAK

Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birimi Sorumlusu Hicran Karadoğan Kınık, kurulun 2011 yılında kadın haklarına dikkat çekmek amacıyla kurulduğunu belirterek, "'Çorbada tuzumuz ekonomide sözümüz var' sloganıyla kadın eşitliğini sağlamak ve kız çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanmak için mücadele ediyoruz. Amacımız, kadınların ve kız çocuklarının yaşam kalitesini yükseltmek ve karar alma mekanizmalarına katılımlarını artırmak. Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir konu belirleyip, değerlendirmelerde bulunuyoruz. Ayrıca, kadınların ürettiği özgün ve yeni tasarım ürünleri kamuoyu ile buluşturuyoruz. Bu yıl da 'Kadın Emeğinin Değerlendirilmesi' başlıklı etkinliğimiz, 8,9,10 Mart'ta Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleşecek. Tüm Samsunluları etkinliğimize davet ediyoruz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Necdet Uzun, konuklarına çalışmalarında başarı diledi.

Mustafa CİVELEK

SIRADAKİ HABER
}