HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Baraj 38-19 puan'

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Baraj 38-19 puan' - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, bu sezonun daha çetin geçtiğini belirterek, 'Geçen yıl 36 puan ve averajla ligde kalmıştık. Bu yıl bu puan yeterli olmaz. Barajın en az 38-39 puana yükseldiğini düşünüyorum. Yani işimiz daha bitmedi' dedi

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Baraj 38-19 puan'

GAZİANTEP ZOR MAÇ

Samsunspor Sportif DirektörüCoşkun Zeren, Tetiş Yapı Elazığspor galibiyeti, Gaziantepspor maçı, Chibuike ve Angan'ın kadro dışı kalmasıyla, son gelişmeleri değerlendirdi. Zeren, "Elazığspor maçında çok değerli bir galibiyet aldık. Oyuncularımızı kutluyorum. Herkes sahaya yüzde yüzünü yansıttı ve güzel bir galibiyet aldık. Bu galibiyetin anlam kazanması için Gaziantep'ten de galibiyetle dönmeliyiz. Rakibimizi kesinlikle hafife almayacağız. Gaziantepspor şu anda ligde bir duruş sergiliyor. Çıkış tıpkı Rize, Elazığspor maçlarındaki gibi mücadelemizi ortaya koyup, Samsun'a galibiyetle döneceğiz" diye konuştu.

GÖZ DAĞI MI VERİLDİ?

Zeren, "Besim hocamızla bir karar aldık ve hazır olmayan oyuncuları sırf kadro doldurmak için kulübeye almayacağız. Chibuike ve Angan da bu yüzden Elazığ maçında kadroda değildi. Başka bir sebebi yok. Bu hafta içi yapılacak antrenmanlarda hazır bir görüntü sergilerlerse, hocamız onları Gaziantep'e götürebilir. Bundan sonraki maçlarda da sadece bu ikiliyle değil, hazır olmayanlar 21 kişiyi doldurmak için kadroda olmayacak. Herkes hazır olursa kadro 21 kişi olabilir. Yoğun tempodan iyi çıkan oyuncularımıza ödül olarak da izin verdik ve 1 gün dinlendiler. Gaziantep maçı hazırlıkları bugün yapılacak antrenmanla başlayacak" dedi.

ÇOK ÇETİN BİR LİG

Ligin oldukça çetin olduğunu da söyleyen Zeren, şöyle tamamladı: "Bir bakıyorsunuz haftalardır yenilmeyen Giresun, Ümraniye, Ankaragücü, Gazişehir yeniliyor. Alt sıralardaki takımlar peş peşe galibiyetler alıyor. Oldukça zor bir ligde oynuyoruz. Geçen yıl 36 puan ve averajla ligde kalmıştık. Bu yıl çok büyük bir sürpriz olmaz, 2-3 hafta sonra bir takım daha havlu atmazsa baraj 38-39 civarında olacaktık. Yani işimiz hala bitmedi. 32 puanımız var ve önümüzde kazanmamız gereken 2-3 karşılaşma daha var. Daha yukarısı için konuşmaya gerek yok. Olursa olacak. Biz kalan 8 maçımızda da 90 dakika kazanmak için mücadele edeceğiz."

BU FOTOĞRAF ÇOK DEĞERLİ...

Coşkun Zeren, sosyal medyada da gündem olan Elazığspor önünde Enes'in attığı gol sonrası Samsun'daki basın mensuplarının sevindiği fotoğrafın çok değerli olduğunu belirtirken, "İşte en başından bu yana söylediğimiz buydu. Şehir olarak bütünleşmek, aile olmak. Basını, taraftarı, futbolcusu, teknik ekibi, yönetimi, destek vereni, dua edeni tek yürek olmak. Gece gündüz yanımızda olan, dertlerimizi bu şehre anlatmamızı sağlayan o fotoğraftaki arkadaşlarımız Selçuk Kaya, Mustafa Ataseven ve Erdi Demür'e, onların nezdinde de tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum" dedi.

SIRADAKİ HABER
}