HaberlerEskişehir HaberleriBosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Eskişehir'e geldi

Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Eskişehir'e geldi - Eskişehir Haberleri

Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Vali Özdemir Çakacak'ı makamında ziyaret etti.

Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Eskişehir'e geldi

Ziyaret anısına Valilik Şeref Defterini imzalayan Büyükelçi Sadoviç, Eskişehir'de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Büyükelçi Sadoviç'i ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Vali Çakacak, bu tür yapılan ziyaretlerin iki ülke arasındaki yakın ilişkilerin daha çok gelişmesine katkı sunacağını bildirdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ileten Vali Çakacak, Eskişehir'in hızla büyüyen sanayisi, kültürel zenginliği, nitelikli eğitim kalitesi ve sağlık alanında yapılan yatırımları hakkında Büyükelçi Sadoviç'e bilgi verdi. Bosna Hersek'in Türkiye ile tarihi bir bağı olduğuna değinen Vali Çakacak, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin en üst seviyede tutulması gerektiğine vurgu yaptı.
Büyükelçi Sadoviç ise programlar dahilinde Eskişehirli iş adamları ile görüşüp ticari ilişkilerin gelişmesi konusunda görüş alışverişinde bulunacağını, Bosna Hersek ve Türkiye arasındaki kardeş ülke ilişkilerinin her zaman süreceğini söyledi. İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirmeye ihtiyacı olduğunu kaydeden Büyükelçi Sadoviç, kendilerini samimi bir şekilde ağırlayan Vali Çakacak'a teşekkürlerini iletti.

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Eskişehir’e geldi

SIRADAKİ HABER
}