HaberlerDüzce HaberleriDüzceli Kadınlar ellerini semaya Mehmetçik için kaldırdı

Düzceli Kadınlar ellerini semaya Mehmetçik için kaldırdı - Düzce Haberleri

DÜZCE(İHA) – 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Düzceli kadınlar Zeytin Dalı Harekatında düşmanla göğüs göğse çarpışarak ülkemizin sınırlarını birlik ve bütünlüğünü koruyan Mehmetçik için 'Sevgi Zinciri' oluşturdular dua ettiler.

Düzceli Kadınlar ellerini semaya Mehmetçik için kaldırdı

Düzce Belediyesi öncülüğünde Düzce Belediyesi önünde toplanan kadınlar 8 Mart Gününde farklı bir etkinliğe imza attılar.
Belediye Meydanında el el tutuşan kadınlar Zeytin Dalı Harekatında düşmanla göğüs göğse çarpışarak ülkemizin sınırlarını birlik ve bütünlüğünü koruyan Mehmetçik için 'Sevgi Zinciri' oluşturdular.
Programda bir konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay'ın eşi Nursel Ay, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Amerika'daki bir dokuma fabrikasında çıkan yangın sonucu hayatını kaybeden kadınlardan sonra ortaya çıkan bir tepkinin yansıması olduğunu belirterek 'Böyle sembolik günlerin olması hatırlanması açısından elbette önemlidir. Ancak biz kadınlar artık hayatın her alanında yerimizi alıyoruz. Erkeklerin yanı başında onlara, iyi gününde kötü gününde destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü biz Düzceli kadınlar için daha farklı bir anlam taşıyor. Biz anne şefkati ve merhametiyle düşünerek Zeytin Dalı Harekatında düşmanla göğüs göğse çarpışarak ülkemizin sınırlarını birlik ve bütünlüğünü koruyan Mehmetçiğimiz için Sevgi Zinciri oluşturmak istedik. Burada amacımız tıpkı Kurtuluş Savaşında annelerimizin yaptığı gibi cephede savaşan askerlerimize dualarımızla manevi destek sağlamaktır. Sizlerin sayesinde bu sesimizin en gür şekilde yerine ulaşacağına inanıyorum. Bu güzel gün ve etkinlik sayesinde geçmişten bugüne kadar tüm kadınlarımızın, bizlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun' ifadelerinde bulundu.

Düzceli Kadınlar ellerini semaya Mehmetçik için kaldırdı

SIRADAKİ HABER
}