HaberlerVan HaberleriVan'ın TÜBİTAK başarısı

Van'ın TÜBİTAK başarısı - Van Haberleri

TÜBİTAK tarafından 2017-2018 eğitim öğretim döneminde düzenlenen ve 8 ilden 100 projenin yarışacağı '49. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri' yarışması bölge sergisine Van 32 proje ile katılacak.

Van'ın TÜBİTAK başarısı

12 bölge arasında proje başvurusu bakımından Türkiye'de 2. sırada yer alan Van bölgesi, geçtiğimiz yıl 2 bin 77 proje ile rekor kırarken, bu yıl bu sayıyı 2 bin 309'a çıkararak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Van ilinin proje geliştirme alanında iyi bir noktaya geldiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, gerek başvuru sayısının gerek nitelik ve nicelik bakımından kaliteli projelerin ortaya çıktığını söyledi. Geçtiğimiz yıllarda Van'a ait projelerin Türkiye finalinde iyi dereceler elde ettiğini belirten Tevke, bu yarışmaların temel amacının genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya ve araştırdıklarını ürüne dönüştürmeye yönlendirmek ve teşvik etmek olduğunu söyledi.
Van'ı temsil edecek öğrenciler; biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, kodlama, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih, teknolojik tasarım, Türk dili ve edebiyatı alanlarında yarışacak.

Van’ın TÜBİTAK başarısı

SIRADAKİ HABER
}