HaberlerSamsun HaberleriReji'den AVM'ye kadın çalışanlar

Reji'den AVM'ye kadın çalışanlar - Samsun Haberleri

Bulvar Alışveriş Merkezi (AVM) '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel olarak hazırladığı kısa filmi ile izleyenlerin duygularına dokundu.

Reji'den AVM'ye kadın çalışanlar

Her özel günde gerçekleştirdiği etkinliklerle dikkat çeken Bulvar AVM, bu yıl verdiği Kadınlar Günü mesajı ile yüzlerde gülümseme sebebi olurken, aynı zamanda da duygulandırdı. AVM içerisinde istihdam eden kadın çalışanlarının video görüntüleri ile oluşturulan kısa filmde; temizlik personellerinden güvenlik personellerine, mağaza çalışanlarından yöneticilere kadar geniş bir kitleye yer verildi.
Kısa filmin sonunda 'Ne de olsa özümüzde var' mesajı ile eski Tekel fabrika çalışanlarının görüntülerine yer veren Bulvar AVM, şehrin tarihine de dokunarak fabrikada çalışan emekçi kadınları da unutmadı.
Bulvar AVM Müdürü Gaye Özgün, '1887-1996 yılları arasında önce Reji Sigara Fabrikası, daha sonra Samsun Tekel Tütün olarak devam eden fabrikanın çalışanlarının çoğunluğu kadınlardan oluşurken, yine aynı yerde aynı dokuyla Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi olarak çalışanlarımızın yüzde 55'i kadınlardan oluşuyor. İyi ki varlar iyi ki varız' dedi.

Reji’den AVM’ye kadın çalışanlar

SIRADAKİ HABER
}