Kayseri haber: Kadınların el emeği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde sergilendi

Kayseri haber: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile El İşi Ürünleri sergisi düzenlenen tören ile açıldı.

Kadınların el emeği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde sergilendi

Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile Belediye Yemekhanesinde Belediye de çalışan bayanlara öğle yemeği ikramında bulunan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Belediye çalışanlarına kahve fincan takımı ile birer saksı çiçeği hediye etti.
Halkın, özellikle hanımların beğenisine sunulan eserlerin kursiyerler tarafından yapıldığını ve hepsinin birer Anadolu motifi taşıdığını dolayısı ile birer sanat eseri olduğunu belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç 'Melikgazi Belediyesince her yıl ilk ve sonbahar olmak üzere iki dönem Meslek Edindirme kursları açıyoruz. 17 ayrı semtte kurs merkezimiz mevcuttur. Makrome, kuaförlük, Ev tekstili, giyim, takı-tasarım, dikiş, nakış, tekstil boyama, kilim dokuma gibi branşlar da açılan kurslara ev hanımları büyük ilgi göstermektedir. Ev hanımları bu vesile ile hem boş zamanlarını öğrenerek değerlendirmekte, hem de ev ekonomilerine katkı sağlamaktadırlar' dedi.
Melikgazi Kaymakamının eşi Ayşe Yırık, Melikgazi Belediye Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç ve eşi Dr.Necmiye Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanının eşi Fatma Çolakbayraktar, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Timocin ,Ak Parti Melikgazi Kadın Kolları Başkanı Selma Kocaoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve belediye birim müdürleri sergide yer alan eserleri tek tek gezerek bilgi aldılar ve bu güzel eserlerinden dolayı kursiyerleri tebrik ettiler.
Anadolu Kültür ve Sanatının
Bu tür kurslar ile Anadolu Kültür ve Sanatının öğretildiğini, gelecek kuşaklara aktarılmasına vesile olduğundan dolayı ise bölgesel kültürün yaygınlaştırıldığını ifade eden BaşkanDr. Memduh Büyükkılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile kadınlara yönelik çalışmaları sergilemek istediklerini sözlerine ekledi.

Kadınların el emeği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sergilendiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

1 Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

2 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

3 Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

4 Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

Afrin'e Türk bayrağı dikildi

5 Afrin'e Türk bayrağı dikildi

Tramvay ücretsiz

6 Tramvay ücretsiz

Gözler Samaras'ta olacak

7 Gözler Samaras'ta olacak

 Taraftar işbaşında

8 Taraftar işbaşında

Herkes hakkının peşine düşmeli

9 Herkes hakkının peşine düşmeli

 Kale Furkan'ın

10 Kale Furkan'ın


SIRADAKİ HABER