Samsun Haber | AK Parti'den dev proje! Yarın hayata geçiyor

Samsun Haber | AK Parti, şehirlerin yaşam ve mekan kalitesini yükseltmek amacıyla başlattığı Şehrim 2023 projesini yarın hayata geçiriyor. Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, '2023 yolunda kimlikli ve yaşam kalitesi yüksek şehirler en büyük hedefimiz' dedi.

AK Parti'den dev proje! Yarın hayata geçiyor

AK Parti Genel Merkez Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı, Şehrim 2023 projesini hayata geçiriyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Proje ile yaşam ve mekan kalitesi yüksek, kimlikli, sürdürülebilir şehirler kavramlarından yola çıkarak, tıpkı Türkiye’nin 2023 hedefleri gibi her şehrin kendine özgü 2023 hedeflerini ve vizyon planlarını ortaya koymayı hedefliyoruz" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YOLCU EDECEK

Proje ile o şehri en iyi bilen, o şehirde yaşayanlarla şehrin meydanlarında bir araya geleceklerini belirten Karaaslan, "İlk etapta Bursa ve Van şehirlerine gidecek olan Şehrim 2023 Otobüsleri, Cumhurbaşkanınımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara’dan yolcu edilecek. Otobüslerin yola çıkmasıyla, eş zamanlı olarak web tabanı ve mobil uygulama aracılığıyla şehre yönelik görüş ve önerilerin alındığı anket çalışması da ulusal ve uluslararası erişime açılmış olacak" diye konuştu.

ORTAK AKIL VE KİMLİKLİ ŞEHİRLER

Karaaslan, gurbette yaşayan ve şehri için fikir üreten, hayal kuran kişilerin görüşlerini aktarabilecekleri proje hakkında şunları söyledi: "AK Parti olarak, Türkiye’nin her meselesinde olduğu gibi, şehircilik alanında da güçlü bir iddianın sahibiyiz. Büyük ve güçlü Türkiye vizyonumuz doğrultusunda, kadim değerlerimizi, medeniyetimize has, bizi biz yapan birikimlerimizi korumak ve geliştirmek amacıyla ürettiğimiz politikalara bir yenisini daha ekliyoruz. Ortak geleceğimiz olan şehirlerimizin mevcut durum analizlerinin yapılması, şehrin sorunları ve olanakları ile güçlü ve zayıf yönlerinin şehrin dinamikleri ile tartışılması, şehirlerimizin belirlenen potansiyelleri ve öne çıkan değerleriyle yenilikçi bir bakış açısını birleştirerek ‘kimlikli şehirler’ özgünlüğüne ulaştırılması amacıyla ortak aklın ortaya koyacağı bir çalışma modelini hayata geçiriyoruz."EN ÇOK OKUNANLAR

Arda Turan dede ocağında

1 Arda Turan dede ocağında

Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

2 Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

3 İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

4 Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

Kazadan sonra sürücü buhar oldu

5 Kazadan sonra sürücü buhar oldu

Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

6 Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

Başkent'te bomba alarmı

7 Başkent'te bomba alarmı

İlgisizlik, dikkat bozukluğuna neden oluyor

8 İlgisizlik, dikkat bozukluğuna neden oluyor

Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

9 Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği

10 Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği


SIRADAKİ HABER