HaberlerSamsun HaberleriAK Parti'den dev proje! Yarın hayata geçiyor

AK Parti'den dev proje! Yarın hayata geçiyor - Samsun Haberleri

AK Parti, şehirlerin yaşam ve mekan kalitesini yükseltmek amacıyla başlattığı Şehrim 2023 projesini yarın hayata geçiriyor. Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, '2023 yolunda kimlikli ve yaşam kalitesi yüksek şehirler en büyük hedefimiz' dedi.

AK Parti'den dev proje! Yarın hayata geçiyor

AK Parti Genel Merkez Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı, Şehrim 2023 projesini hayata geçiriyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun MilletvekiliÇiğdem Karaaslan, "Proje ile yaşam ve mekan kalitesi yüksek, kimlikli, sürdürülebilir şehirler kavramlarından yola çıkarak, tıpkı Türkiye’nin 2023 hedefleri gibi her şehrin kendine özgü 2023 hedeflerini ve vizyon planlarını ortaya koymayı hedefliyoruz" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YOLCU EDECEK

Proje ile o şehri en iyi bilen, o şehirde yaşayanlarla şehrin meydanlarında bir araya geleceklerini belirten Karaaslan, "İlk etapta Bursa ve Van şehirlerine gidecek olanŞehrim 2023 Otobüsleri, Cumhurbaşkanınımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara’dan yolcu edilecek. Otobüslerin yola çıkmasıyla, eş zamanlı olarak web tabanı ve mobil uygulama aracılığıyla şehre yönelik görüş ve önerilerin alındığı anket çalışması da ulusal ve uluslararası erişime açılmış olacak" diye konuştu.

ORTAK AKIL VE KİMLİKLİ ŞEHİRLER

Karaaslan, gurbette yaşayan ve şehri için fikir üreten, hayal kuran kişilerin görüşlerini aktarabilecekleri proje hakkında şunları söyledi: "AK Parti olarak, Türkiye’nin her meselesinde olduğu gibi, şehircilik alanında da güçlü bir iddianın sahibiyiz. Büyük ve güçlü Türkiye vizyonumuz doğrultusunda, kadim değerlerimizi, medeniyetimize has, bizi biz yapan birikimlerimizi korumak ve geliştirmek amacıyla ürettiğimiz politikalara bir yenisini daha ekliyoruz. Ortak geleceğimiz olan şehirlerimizin mevcut durum analizlerinin yapılması, şehrin sorunları ve olanakları ile güçlü ve zayıf yönlerinin şehrin dinamikleri ile tartışılması, şehirlerimizin belirlenen potansiyelleri ve öne çıkan değerleriyle yenilikçi bir bakış açısını birleştirerek ‘kimlikli şehirler’ özgünlüğüne ulaştırılması amacıyla ortak aklın ortaya koyacağı bir çalışma modelini hayata geçiriyoruz."

SIRADAKİ HABER
}