HaberlerSamsun HaberleriCanik'te kadınlar unutulmadı

Canik'te kadınlar unutulmadı - Samsun Haberleri

Canik Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınları unutmadı. İlçe genelinde düzenlenen birçok etkinlikte kadınların günü kutlandı

Canik'te kadınlar unutulmadı

Canikli kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde unutulmadı. Canik Belediyesi'nce düzenlenen birçok etkinlikte Dünya Kadınlar Günü kutlandı. Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde bulunan Şehit Sevgi Yeşilyurt 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'nde Canik Belediyesi ve Türk Kızılayı Canik Şubesi'nce düzenlenen Kan Bağışı etkinliğinde kursiyer kadınların günü kutlandı.

GİRİŞİMCİ KADINLARA KARANFİL

Dünya Kadınlar Günü'nde Canik Kadın Girişimciler Derneği (CANKAGİD)'ni de ziyaret eden Başkan Yardımcısı Usta, burada Dernek Başkanı Filiz yavuz ve dernek yöneticisi kadınların gününü kutladı. Dernek Başkanı Filiz Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet eden Usta, kadınların toplumdaki önemine işaret ederek, girişimci kadınlara karanfil verdi.

KADIN DOSTU BELEDİYE

Her yıl kutlanan 8 Mart'ın sembolik önemi bulunan bir tarih olduğuna dikkat çeken Usta, "Kadına değer veren bir milletiz. Kadınlar, toplumun en önemli değerlerindendir. Bu anlayışla tüm günlerde kadınlarımızı hatırlamalıyız. 8 Mart bizim için sembolik de olsa, bu günde kadınlarımıza dikkat çekmek için bugünü kutluyoruz. Canik Belediyesi olarak 'Kadın Dostu' bir belediyeyiz. Kadınlarımıza yönelik yaptığımız tesislerimizde bir çok etkinlik ve faaliyetlerimiz var" dedi.

SIRADAKİ HABER
}