HaberlerSamsun HaberleriMücadeleyi destekliyoruz

Mücadeleyi destekliyoruz - Samsun Haberleri

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, 'Türkiye'nin simgesi olan kadınlarımızın dünyayı daha yaşanılabilir kılmak için verdiği mücadeleyi destekliyoruz' dedi

Mücadeleyi destekliyoruz

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, ilçedeki tekstil atölyelerinde çalışan kadınlara hediye takdim edip, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren kadınlar, Başkan Uyar’a teşekkür etti.

YAŞAMIN HER ALANINDA

Kadınların yaşamın her alanında daha çok yer alması gerektiğini ve bu konuda önemli projeler yürüttüklerini belirten Başkan Uyar, "Hanımlar Lokali'nin açılması, İŞKUR- KOSGEB girişimcilik kursları ve Japonya Büyükelçiliği ile Alaçam Belediyesi'nin yerel projelere hibe programı kapsamında Alaçam Kadın Mesleki Eğitim Merkezimizin yapılması tüm kesimler için çok önemli. Bu projeler sayesinde birçok kadına da istihdam sağlanmış oldu. Kurtuluş mücadelemizde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında, çağdaş Türkiye’nin temellerinde kadınların imzası var. Türkiye’nin simgesi olan kadınlarımızın dünyayı daha yaşanılabilir kılmak için yürüttüğü mücadeleyi destekliyoruz" dedi.

SIRADAKİ HABER
}