HaberlerManisa HaberleriMehmet Akif Ersoy şiirlerini güzel okuma yarışması

Mehmet Akif Ersoy şiirlerini güzel okuma yarışması - Manisa Haberleri

Manisa'nın Selendi ilçesindeki öğrenciler, Mehmet Akif Ersoy şiirlerini ve İstiklal Marşını en güzel okumak için yarıştı.

Mehmet Akif Ersoy şiirlerini güzel okuma yarışması

Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü programı kapsamında öğrenciler arasında Mehmet Akif Ersoy şiirlerini güzel okuma yarışması düzenlendi. Selendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen yarışmayı, Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Karakuş, Eğitim Şube Müdürü Ahmet Ataşman, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler izledi.
İstiklal Marşını ilkokullar arasından en iyi okuyan Cumhuriyet İlkokulundan Hüseyin Can Yardımcı 277 puanla birinci, Şehirlioğlu İlkokulundan Esra Kırlı 268 puanla ikinci, Atatürk İlkokulundan Zeynep Damla Durmaz 263 puanla üçüncü oldu. Ortaokullar arasında ise geçen yılın birincisi de olan Yatılı Bölge Ortaokulu bu yılda geleneği bozmadı. Yatılı Bölge Ortaokulu Öğrencisi Ümmü Gülsüm Altun 295 puanla birinci, Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Seçil Can 282 puanla ikinci, Üç Eylül Ortaokulundan Gülsena Demir 268 puanla üçüncü oldu. Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerin yarıştığı ikinci bölümde ise lise öğrencileri yarıştı. Yarışmada, Anadolu Lisesi Öğrencisi Ayşe Gökdeniz birinci, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinden Fatmanur Çetinkaya ikinci, Selendi Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencisi Adile Nur Akdağ üçüncü oldu. Yarışmaların jüri başkanlığını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhsin Kasap yaptı. Dereceye giren öğrencilerin hediyeleri, 12 Mart'ta düzenlenecek bir törenle teslim edilecek. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Karakuş, yarışmalara katılan tüm öğrencilere verdikleri emek için teşekkür etti.

Mehmet Akif Ersoy şiirlerini güzel okuma yarışması

SIRADAKİ HABER
}