HaberlerSamsun HaberleriYılmadı sonunda kazandı

Yılmadı sonunda kazandı - Samsun Haberleri

Samsunlu işadamı Fevzi Reis, FETÖ'nün 17-25 Aralık öncesi kumpasıyla verilen vergi cezasını yargıya taşıdı ve Anayasa Mahkemesi örnek bir kararla hukuksuzluğu ortaya koydu.

Yılmadı sonunda kazandı

Samsunlu işadamı Fevzi Reis, adeta Karadenizli inadıyla FETÖ'nün 17-25 Aralık öncesifirması aleyhine kurduğu kumpası sonucunda verilen vergi cezasının hukuksuzluğunu Anayasa Mahkemesi'nde örnek bir kararla bozdurdu.

PARA VERMEYİNCE BAŞIMA İŞ GELDİ

Samsunlu işadamı Fevzi Reis, haksız yere uğradığı sıkıntıların o günlerde Samsun Canik Başarı Üniversitesi heyeti içinde yer alan ve kimi halen mahkum olan kişilerin firmadan istedikleri yüklü miktardaki paraya ilgili olduğunu söyledi. Reis, "Bu yapının, ülkemize, camhurbaşkanımıza ve başbakanımıza karşı aldıkları tavırdan sonra bizim böyle insanlara yardım etmemiz mümkün değildi ve talepleri geri çevirdik. Bunun üzerine vergi konusunda firmamız büyük bir kumpas içine sokuldu. Hatta firma
hissedarlarımız ve yöneticilerimizin hak mahrumiyeti hedef alınarak, savcılığa suç duyurusunda bulunularak, hapse atılmak istenmiştir. Mahkeme kararına konu soruşturmaya takipsizlik kararı verilmesine rağmen, bu kez aynı örgütün şu anda hapiste ya da meslekten men olan üyeleri, vergi mahkemelerinde bizleri büyük cezalarla baş başa bıraktı" dedi.

ANAYASA MAHKEMESİ'NE BAŞVURDUK

Yıllar süren mücadeleden sonra haklılığını ortaya çıkan Fevzi Reis, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Konuyu, Anayasaya Mahkemesi'ne dava yoluyla götürdük. Elimizdeki tüm vergi inceleme süreçleri, savcılık süreçleri ve aynı konu hakkında inceleme geçirmiş 300 mükellef hakkında verilen kararlar ve uygulamaları içeren belgeleri Anayasa Mahkemesi'ne sunduk. Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, aynı konu ve uygulama hakkında vergi idaresi tarafından incelenen 300 mükellef içerisinde yalnızca firmamız adına aIınan yüklü miktardaki vergi cezalarına istinaden "Anayasa'nln 35. Maddesi'nde güvence altına alınan mülkiyet hakkıyla bağlantılı olarak Anayasa'nın 10. Maddesi'nde güvence altına alınan ayrımcılık yasağının ihlali" edildiği kararını vermiştir."

DOĞRU YERDE DURDUK

Samsunlu Fevzi Reis, FETÖ ile başlatılan mücadele öncesinde yılmadan bıkmadan yürüttükleri kararlılığın Anayasa Mahkemesi'nde örnek bir kararla tescil edilmesinden son derece mutlu olduklarını belirterek, "Uğradığımız haksızlığın, Anayasa Mahkemesi'nde tescil edilmesi, verdiğimiz mücadelede doğru yerde olduğumuzu bir kere daha göstermiştir" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}