Samsun Haber | Samsun Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun Haber | Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkanı Levent Kuruoğlu, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda kadın kamu görevlilerinin kılık kıyafetlerinin 3 erkek personel tarafından 'yönetmelik gereği' olduğu söylenip etik dışı denetleme yaptığını ileri sürerek, 'Bu şekil denetim ahlaki değil' dedi.

Samsun Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkanı Levent Kuruoğlu, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda havalimanı müdürü tarafından görevlendirilmiş 1 birim sorumlusu ve 2 memur olmak üzere toplam 3 erkek personelin gerçekleştirdiği kılık kıyafet denetimine tepki gösterdi. Denetim şeklinin ahlaki olmadığını savunan Kuruoğlu, konuyla ilgili yetkili mercilere şikayet ettiklerini söyledi.

BU KİŞİLER MODA İKONU MU?

Havalimanında görev yapan kamu görevlilerine daha önce tebliğ edilen kılık kıyafet yönetmeliğiyle birlikte 3 erkek personelin oda oda dolaşarak denetim yaptığını ileri süren Kuruoğlu, "Bu denetimde kadınları yerlerinden kaldırıp üzerindekiler uygun mu değil mi bakılıyor. Bu yapılacak iş değil, kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Bu terbiyesizlik ve kesinlikle etik değil. Normal şartlarda çalışanlar zaten iş yerinde dolaşıyorlar, gözlem yapılarak uygunsuzluk varsa yazı yoluyla belirtilir. Ancak bu kişiler yönetmeliği kendilerince yorumlayarak 'Senin kareli gömleğine bu gri hırka uymamış bir daha böyle giyinme' ya da 'Beyaz bluz üzerine lacivert hırka uygun değil' gibi yönetmeliğe aykırı yorumda bulunuyorlar? Bu kişiler moda ikonu mu ki böyle bir yorumda bulunabiliyorlar? Sayın Cumhurbaşkanı kılık kıyafet özgürlüğü dahil birçok noktada açıklaması olmuşken, hatta memlekette birçok problemimiz de varken bizim işimiz gücümüz bitti de kıyafete mi kaldık? Samsun Valisi Osman Kaymak'a konuyu yazılı olarak ilettik. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne de şikayette bulunacağız" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

3 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

4 Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

5 Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

Üzerine baza düşen çocuk öldü

6 Üzerine baza düşen çocuk öldü

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

7 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

8 Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi


SIRADAKİ HABER