Samsun Haber | Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Samsun Haber | Samsun'da OMÜ öğrencisi A.A., otostop çekerek bindiği aracı kullanan H.Ç. tarafından önce dolandırıldığını, sonra da cinsel tacize uğradığını iddia etti

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencisi A.A., otostop çekerek aracına bindiği 38 yaşındaki H.Ç'nin önce kendisini dolandırdığını ardından da taciz ettiğini öne sürdü.

KREDİ ÇEKTİM

Parası olmadığı için otostop çektiğini söyleyen 21 yaşındaki A.A., "İş aramak için geldiğim şehir merkezinden, 5 liram olduğu için otostopla dönmek istedim. Bindiğim araçtaki adam bana iş teklif etti, ben de kabul ettim. Bir süre sonra çeşitli nedenlerle benden kredi çekmemi istedi, ben de bankalardan çektiğim yaklaşık 25 bin lirayı kendisine verdim" ifadelerini kullandı.

TEHDİTLE TACİZ

H.Ç.'nin, parayı geri ödeyeceğine dair söz verdiğini vurgulayan A.A., "Ancak sözünü tutmadı. Cinsel tacizde bulundu, karşı çıkınca da parayı ödememekle tehdit etti. Parayı ödememe tehdidiyle kendisine 5 bin lira değerinde telefon aldırdı. Öğrenci olduğumu ve parayı ödeyemeyeceğimi bildiğinden beni bununla tehdit etti, bu nedenle derdimi kimseye anlatamadım" diye konuştu.

ARKADAŞINI DA DOLANDIRDI

Çalıştığı süre içerisinde ihale için İstanbul'a da gittiklerini söyleyen A.A., "İstanbul'daki sınıf arkadaşımdan da borç istedi, sonrasında telefon hediye edeceğini söyledi. Arkadaşım B.Y. de bankadan yaklaşık olarak 13 bin lira çekerek H.Ç.'ye verdi. O dönemde kredi kartlarımıza da el koydu" dedi.

KAYIPLARA KARIŞTI

Öğrenci A.A., H.Ç.'nin borcunu ödeyeceğini söylediği 5 Mart tarihinden önce kayıplara karıştığını iddia etti. A.A. ve B.Y. polise ve savcılığa başvururken, öğrenci olduklarından dolayı ödemeleri gerçekleştiremediklerini söyleyerek, yetkililerden yardım istedi.

Olayla ilgili, Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince soruşturma başlatıldı.

Şükrü Berk ASKAREN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da alkollü mekan yandı

1 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

2 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

3 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

8 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı


SIRADAKİ HABER