HaberlerSamsun HaberleriBakan Ahmet Demircan'dan Samsun'a bir müjde daha

Bakan Ahmet Demircan'dan Samsun'a bir müjde daha - Samsun Haberleri

Samsun'a sağlık yatırımlarının devam edeceğini belirten Sağlık Bakan Ahmet Demircan, 'Sağlık Bakanlığımızca 2018'de Atakum'da bir hastanemizin temelini atacağız'' dedi.

Bakan Ahmet Demircan'dan Samsun'a bir müjde daha

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Büyükşehir Sanat Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Atakum İlçesi 3. Olağan Gençlik Kongresi'ne katıldı.

Tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını dile getiren Ahmet Demircan, yaşanılan toprakların kolay kazanılmadığına dikkati çekti.

'BÜYÜK BİR ZAFER'

Bakan Demircan, Çanakkale'de büyük zafer kazanıldığını vurgulayarak, "Öyle önemli bir coğrafyadayız ki 103 sene önce 'Artık bitireceğiz' diye Osmanlı'ya büyük bir saldırı ile Çanakkale'ye hücum ettiler ama bu aziz millet, Çanakkale'de genci yaşlısı ile direndi. Orada 'Olmaz' denileni başardı. Büyük bir zafer kazandı." diye konuştu. 

Bulunulan coğrafyada güçlü olmanın önemine işaret eden Demircan, "Ordumuz, Afrin'de zaferlerine bir zafer daha ekledi. Allah şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyoruz. Bu topraklar pahalı topraklar, bu topraklar zor topraklar. Bu coğrafyada zayıf devlet yaşamaz. Güçlü olmak zorundayız." değerlendirmesinde bulundu. 

Ahmet Demircan, daha sonra Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti İlkadım İlçesi 3. Olağan Gençlik Kongresi'ne katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halis Demir Salonunda yapılan kongrede başkan adayı Erdi Küçükosman seçime tek listeyle girdi. Kongrede gençlik vurgusu yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, gençlerin daha dinamik olması gerektiğini belirtti. Kongreye AK Parti Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Hasan Basri Kurt, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti Samsun Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe ve AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay selamlama konuşması yaptı.

'BU AZİZ MİLLET TERÖR BELASINI DEFEDECEK'

Türkiye'nin 3.5 milyon mülteciye kucak açtığını belirten Sağlık BakanıAhmet Demircan, 'Bu aziz millet o topraklardan çıkan terörü defetmek için elinden geleni yapıyor. Şimdi Afrin yarın Menbiç ve Kandil'e kadar bu terör belasını bu aziz millet bu coğrafyadan defedecek. Türkiye siyasi olarak siyasi iradeyi bir merkezde toplamanın nimetlerini devşiriyor. Türkiye 15 Temmuz gibi bir ihaneti yaşadığı dönemde Türkiye 7.1'lik bir kalkınmayı yakaladı. İnşallah Türkiye 2018'de de bunu devam ettirecek' dedi.

ATAKUM'A DEVLET HASTANESİ

Samsun'a sağlık yatırımlarının devam edeceğini belirten Bakan Ahmet Demircan, 'Sağlık Bakanlığımızca 2018'de Atakum'da bir hastanemizin temelini atacağız ve yeri belirlendi. Tekkeköy'de bir hastanemizin temelini atacağız. Şehir Hastanemizin temelini atacağız. Yüksek güvenlikli Fizik ve Psikiyatri Rehabilitasyon Hastanemizin temelini atacağız. İlçelerde de yatırımlarımız devam ediyor. Samsun'u bir sağlık turizmi merkezi haline getirmek için elimizden geleni yapıyoruz' diye konuştu.

Kongreye ayrıca; Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır ve parti yönetimi katıldı.

SIRADAKİ HABER
}