Samsun'da TEMA'ya rekor katılım

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Leman Özay, 2015 yılının son 5 ayında TEMA'ya Samsun'da bin 367 kişiyle rekor bir katılım olduğunu belirterek, 'Samsun'a doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz'' dedi

Samsun'da TEMA'ya rekor katılım

TEMA Vakfı Samsun İl Yönetimi, 2015 yılında yapılan çalışmaları ve gelecek projeleri değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Atakum Kuzey Yıldızı Okulları'nda yapılan toplantıya, Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Atik, TEMA Vakfı Karadeniz Bölge Koordinatörü Burcu Saygı,TEMA Vakfı Çevre Politikaları Bölümü Proje Koordinatörü Özlem Katısöz, ilçe gönüllü sorumluları ve doğa gönüllüleri katıldı.

BİN 367 KİŞİ TEMALI OLDU
Samsun'da sürdürülebilir yaşamı korumak için gönüllü ekiplerle var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden TEMA Vakfı Samsun İl Temsilcisi Leman Özay, ''TEMA’nın en büyük gücü her zaman gönüllüleri oldu. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak, ilimizdeki gönüllü sayımızı artırıp, Samsun’a doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var, o yüzden herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz. TEMA Vakfına 2015 yılının son beş ayında Samsun’dan 1.367 kişinin daha gönüllü oldu. Bu sayı Samsun için rekor düzeyde bir katılım. 2016 yılında da TEMA Öğrenci Eğitim Programları ve 'Ağaç Kardeşliği Projesi' kapsamında 1001 öğrenciye doğa eğitimleri verdik. TEMA Vakfına desteklerinden dolayı Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Kuzey Yıldızı Okulları Kurucusu Gülay Atik’e teşekkür ederim'' diye konuştu.

Özay'ın konuşmasının ardından, Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Atik, Finlandiya Eğitim Gezisi sonucunda edinilen eğitim uygulamalarını anlattı. Daha sonra TEMA Vakfı Çevre Politikaları Proje Koordinatörü Özlem Katısöz “Kömür Mü, Ömür Mü?” projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

1 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Otomobil koyun sürüsüne daldı

2 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

3 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

4 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

5 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

6 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

7 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

8 Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

9 Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

10 Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi


SIRADAKİ HABER