Haberlerİstanbul HaberleriEmel Uyarlı'nın 'Atatürk ve Çanakkale' sergisi Büyükçekmece'de açıldı

Emel Uyarlı'nın 'Atatürk ve Çanakkale' sergisi Büyükçekmece'de açıldı - İstanbul Haberleri

Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyen Büyükçekmece Belediyesi, Emel Uyarlı'nın 'Atatürk ve Çanakkale' konulu gravür sergisine ev sahipliği yaptı.

Emel Uyarlı'nın 'Atatürk ve Çanakkale' sergisi Büyükçekmece'de açıldı

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Güzel Sanatlar Ahşap Yakma Sanatı eğitmeni Emel Uyarlı'nın, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen sergi açılışına Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda sanatsever katıldı.
'Çok özel ve anlamlı bir sergi'
Serginin açılışında konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin bağımsız Türkiye Cumhuriyetin temellerinin atıldığı tarih olduğunu belirterek; 'Türk milleti, Çanakkale'de 7 düvele karşı verdiği var olma mücadelesini canı ve kanı pahasına kazanmıştır. Bugün bu toprak üzerinde hür ve bağımsız yaşıyorsak bunu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünde Atatürk ve Çanakkale konulu bu sergi çok özel ve anlamlıdır. Halk Akademisi eğitmenimiz Emel Uyarlı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' diye konuştu. Başkan Akgün'ün konuşmasının ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.

Emel Uyarlı’nın “Atatürk ve Çanakkale” sergisi Büyükçekmece’de açıldı

SIRADAKİ HABER
}