HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi' - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, Boluspor maçı hakemi Abdülkadir Bitigen'e yüklenirken, 'İki net penaltımızı göremedi, veremedi. Bunlar hata değil, çok net söylüyorum camiamıza bu yarayı bilerek verdi' dedi.

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

HAKEM HATASI DEĞİL

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, Boluspor maçının hakemi Abdülkadir Bitigen'e tepki gösterdi. Zeren, "Maçın tekrarını futbolcularla birkaç kez izledik. Süper Lig hakemi Abdulkadir Bitigen net iki penaltıyı göremedi ve veremedi. Ligde benzer haksızlıklara çok uğradık ama hakemlerin hep hata yaptığını düşündük ve böyle kabul ettik. Adana Demirspor maçında net golümüz verilmedi, yine 2 puan kaybettik. Biz camia olarak hakemlere her zaman inanan ve güvenen bir kulübüz. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu bizim güvendiğimiz ve inandığımız bir insandır. Ama Boluspor maçında yaşananları sadece hakem hatasıyla bağdaştırmak mümkün değildir" diye konuştu.

NAMOĞLU SEYRETSİN

Zeren, "MHK Başkanı Yusuf Namoğlu maçın özetini lütfen seyretsin. Eğer biz haksızlık yapmışsak gereğini yapsın. Hiç kimsenin Samsunspor Kulübü üzerinden hesap yapmaya kalkmasına müsaade etmeyeceğiz. Hata her zaman olabilir ama Boluspor maçında hata yok, çok net. Abdulkadir Bitigen kararlarıyla Samsunspor Kulübüne çok büyük zarar verdi ve bu yarayı bilerek vermiştir. Bunu hata olarak kabul edemeyiz. Sayın Namoğlu, bu hakem hakkında gereğini yapsın. Biz de bunun takipçisi olacağız. Bundan sonra Abdülkadir Bitigen'in yönettiği maçları takip edeceğiz" dedi. 

İŞTE O POZİSYONLAR...

Berabere biten Boluspor maçının hakemi Abdülkadir Bitigen, 72. dakikada Samaras'ın Gökhan tarafından düşürülmesine ve uzatma bölümünde de topun ceza sahası içinde Bolulu oyuncunun açık olan eline çarpmasına 'devam' kararı vererek, iki penaltıyı es geçti.

SIRADAKİ HABER
}