HaberlerOrdu HaberleriÜnye'de Çanakkale gururu

Ünye'de Çanakkale gururu - Ordu Haberleri

Ordu'nun Ünye ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü dolayısıyla Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesinin işbirliği ile şehit ve gazi aileleri ile gaziler için program düzenlendi.

Ünye'de Çanakkale gururu

Programda konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 103. yılının anıldığı Çanakkale Zaferi'nin aynı ruh haliyle Afrin'de Türk bayrağının göndere çekildiğini ve operasyonun başladığı günden bu yana 3 bin 603 teröristin öldürüldüğünü hatırlattı.
Başkan Çamyar, şöyle konuştu: 'Türkiye'nin başına çorap örmek için orada nelerin yaptıklarını hangi emeller uğruna hangi maşaların kimin kullandığını bir kez daha görmüş olduk. Tıpkı 15 Temmuz 2016 tarihinde gördüğümüz gibi ve onun öncesinde güney doğu Anadolu'da gördüğümüz gibi, bizde bu ruh hali olduğu sürece bu birliktelik, bu Vatan sevgisi, bu toprak sevgisi, bu bayrak sevgisi olduğu müddetçe hiçbir top, hiçbir gülle, hiçbir helikopter, hiçbir uçak bizi yıldıramayacaktır. Dünyanın hiçbir tarafında tankın egzozuna patates tıkayan onun motorunu durduran eline taş almak suretiyle F16 ya binanın tepesinden atan ya da F16'lar kalkmasın diye tarlasındaki Samanı yakan ruh halini başka bir memlekette göremezsiniz. Biz ayrı bir memleketiz, ayrı bir sevgiyle ayrı bir sevdayla bağlı olan bir milletiz. Onun için bu milletin evlatları olarak bugün Afrin'de bugün başka bir yerde bu vatan sevdası devam edecektir.'
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Türk milletinin gözünde şehitlik mertebesinin ayrı bir yeri olduğunu ve bu mertebenin herkese nasip olmayacağını söyledi. Şehit aileleri konusunda ile ilgili devletin tüm birimlerinin ayrı bir duyarlılık içinde olduğunun altını çizen Güney, başta şehit aileleri olmak üzere bu vatan için kanını dökmüş her vatandaşımız ve aileleri bizlere emanettir' dedi. Programda daha sonra şehit aileleri ve gazilere Türk Bayrağı ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
Ünye Belediyesi Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, şehit ve gazi aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Ünye’de Çanakkale gururu

SIRADAKİ HABER
}