Samsun Haber | Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

Samsun Haber | Samsun'un ilçesine Hava Park kurulması için destek verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Hava Park turizm ve sanayiye katkı sunacak' dedi

Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) ekibi, teknik incelemelerde bulunmak için Bafra’ya geldi. İki uzman pilottan oluşan ekip, 2 gün boyunca ilçede incelemelerde bulunacak.

2 GÜN SÜRECEK

Teknik heyet, Kızılırmak Seddesi yakınlarında hava parkı olmaya uygun yerlerde incelemelerde bulunacak. Ayrıca yaz aylarında yapılabilecek planör pilotaj eğitimlerine uygunluk açısından Emenli Mahallesi merası da gezilecek. Teknik heyet bu incelemelerin ardından ikinci gün Bafra Kapıkaya ve Derbent yamaç paraşütü tepelerinde de inceleme yapacak. Ekiple ayrıca, 25-29 Temmuz'da yapılacak olan KAPIKAYAFEST Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali için istişarelerde bulunulacak.

ŞAHİN'DEN TAM DESTEK

Bafra’ya Hava Park yapılması için destek veren Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Baframıza Hava Park kurulması konusunda istişarelerimiz oldu. Bu konudaki öneri ve çalışmalarına tam destek veriyorum. Bu hizmete kavuşmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Çünkü Hava Park, ilçe turizmine ve sanayisine katkı yapacak" dedi.

Bafra'nın 1980'li yıllarda havacılık kurslarına ev sahipliği yaptığını hatırlatan Bafra Hava Sporları ve Gençlik Kulübü Başkanı Burhan Apaydın, "Günümüzde ise kulüp olarak Bafra’nın gelişimine destek vermek amacıyla Bafra Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmalar yapıyoruz. Sıcak hava balonu uçuşları ve binlerce insanımızın katıldığı Kapıkayafest'i birlikte gerçekleştirdik. Bafra için büyük öneme sahip bu projeyi ise 'Bafra Hava Park'a kavuşuyor' sloganı ile başlattık. Bafra arazi ve sosyal yapısı ile havacılık faaliyetleri için çok uygun" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

5 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Yaşam savaşını kaybetti

6 Yaşam savaşını kaybetti

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

7 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

8 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

Şaşırmayın!..

9 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

10 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'


SIRADAKİ HABER