HaberlerSamsun HaberleriSamsun'daki OSB'ye demiryolu bağlantısı

Samsun'daki OSB'ye demiryolu bağlantısı - Samsun Haberleri

Samsun'daki OSB'nin içinden geçecek demiryolu bağlantısının Devlet Demir Yolları (DDY) tarafından 2018 yılı yatırım programına alındığını bildirildi.

Samsun'daki OSB'ye demiryolu bağlantısı

Samsun'un Havza İlçesi'nde, Kaymakam Metin Yılmaz,Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar'ı ziyaret ederek, Havza OSB'de yürütülen çalışmaları değerlendirdi. 

ÖNCELİĞİMİZ YATIRIMCILARI ÇEKMEK

Havza OSB'nin demiryolu bağlantının yapılmasının bölgeye gelen yatırımcı sayısını artıracağını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Önceliğimiz bölgemizde istihdamı artıracak yatırımcıların Samsun'a gelmesini sağlamak.Havza OSB, ikmal yollarına yakınlığı ve geniş alanları ile yatırımcı için birçok avantaja sahip. Bunu yatırımcılara iyi anlatmamız lazım. Demir yolu bağlantısı işinin tamamlanmasında emeği gecen herkese teşekkür ederim." dedi.

Acar da altyapı çalışmalarının ardından OSB'nin yatırımcılar tarafından ilgi görmeye başladığını söyledi.

Havza OSB içinden geçecek demir yolu bağlantısının DDY tarafından 2018 yılı yatırım programına alındığını vurgulayan Acar, şunları söyledi: 

"Bekdiğin istasyonundanHavza OSB'ye kadar 2 kilometrelik demiryolu bağlantı hattı için DDY tarafından 5 milyon 300 bin lira ödenek ayrıldı. Nisan ayında yapılacak ihale sonrası bağlantı yolu inşasına başlanarak, yıl sonuna kadar tamamlanacak. 

İçinden direkt demir yolu hattı geçen bir OSB yatırımcıların nakliye giderlerini önemli ölçüde düşürüyor. Yatırım için gelen iş adamlarımızda özelikle bu avantajın altını çiziyor. İnşallah demir yolu bağlantı tamamlandığında OSB'ye gelen yatırımcı sayıda artacak. Demir yolu bağlantı yolunun bu aşamaya gelmesinde emeği geçen Samsun Valisi Osman Kaymak, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, DDY 4. Bölge Müdürü Mustafa Korucu ile milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." 

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}