HaberlerErzurum HaberleriAtatürk Üniversitesinde 'Gizli Örgütlerin Ortadoğu'yu Dizayn Planları' konuşuldu

Atatürk Üniversitesinde 'Gizli Örgütlerin Ortadoğu'yu Dizayn Planları' konuşuldu - Erzurum Haberleri

Atatürk Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Gizli Örgütlerin Ortadoğu'yu Dizayn Planları 1 Konferansı, Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleşti.

Atatürk Üniversitesinde 'Gizli Örgütlerin Ortadoğu'yu Dizayn Planları' konuşuldu

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'nın katılımıyla düzenlenen konferansta, konuşmacı olarak Murat Doğanşafak yer aldı.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri programda, geçmişten bu yana ülkelerin kaderinde etkili olan gizli örgütlerin ve köklü ailelerin yapılarından bahseden Doğanşafak, dünya düzeninin gizli planlarla değiştirilmek istendiğini söyledi.
Ortadoğu ülkelerini tarihsel süreçte ele alan Doğanşafak, başta İngiltere olmak üzere birçok ülkenin ajanlarının olduğunu ifade ederek, Osmanlı İmparatorluğuna isyan eden Ortadoğu ülkelerinde bu ajanların birçok olayda etkili olduklarını vurguladı.
Doğanşafak: 'Geçmişte Ortadoğu'da 8 yıl süren Irak-İran savaşına hiçbir devlet müdahale etmiyor. 8 yıl süren bu savaş boyunca ne Irak, ne de İran bir tek petrol kuyusunu vurmuyor. Ne zaman ki iki tarafta petrol kuyularını vurmaya başlayınca ABD ve Avrupa devletleri olaya müdahil oluyor ve barış anlaşması imzalanıyor. Savaşta kullanılan İran silahlarının yüzde 78'i Amerikan silahı. Irak ise yüzde 61'ini Rusya'dan, diğer kısmını ise Avrupa devletlerinden temin ediyor. Bu durumda dış devletlerin müttefiki olduğu ülkelerle silah sattığı ülkeler farklılık gösteriyor. Rusya, ABD ve Avrupa ülkeleri coğrafi olarak her ne kadar Ortadoğu'dan uzak olsalar da, çeşitli sebepleri öne sürerek bir şekilde Ortadoğu'ya müdahale ediyorlar' ifadelerini kullandı.
Programın sonunda Rektör Çomaklı, katkılarından dolayı Murat Doğanşafak'a Atatürk Üniversitesi plaketi armağan etti.

Atatürk Üniversitesinde “Gizli Örgütlerin Ortadoğu’yu Dizayn Planları” konuşuldu

SIRADAKİ HABER
}