HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Yılmaz: 'Soframızın bereketi çiftçimizin alın teridir'

Başkan Yılmaz: 'Soframızın bereketi çiftçimizin alın teridir' - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Soframızın bereketi çiftçimizin alın teridir diyerek çıktığımız yolda desteklerimizle daima üreticilerimizin yanındayız' dedi.

Başkan Yılmaz: 'Soframızın bereketi çiftçimizin alın teridir'

Samsun'un Yakakent İlçesi'nde '21 Mart Dünya Ormancılık Günü' dolayısıyla 15 bin ceviz fidanının dağıtıldığı törende konuşanSamsun Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz, daima üreticilerin yanında olduklarını vurguladı.

'ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Tarım kadın ve erkeği ile emektir, alın teridir, üretimdir. Çiftçimizde de alın teri ve emeği ile üreterek tarımı yaşatan ve değer katandır. Soframızın bereketi çiftçimizin alın teridir diyerek çıktığımız yolda desteklerimizle daima üreticilerimizin yanındayız. Çiftçimiz gerçekten bizim için çok önemli. Ben de bir çiftçi, rençper çocuğuyum. Alın terinin ne olduğunu bu bakımdan çok iyi biliyorum. Herkes alın terine karşı bizim dönemimizde gösterilen pozitif ayrımcılığı görmesi lazım. Samsun, Çarşamba ve Bafra Ovaları gibi bereketli iki büyük ovaya sahip tarım şehri Bu bereketli toprakları daha iyi kullanmak, suyumuzu daha iyi kullanmak, toprağı suyla daha iyi birleştirmek gerekir' dedi.

SIRADAKİ HABER
}