HaberlerEdirne haberEdirne'de Başbakan Yıldırım'ın açtığı köprü sayesinde ulaşım sağlanıyor

Edirne'de Başbakan Yıldırım'ın açtığı köprü sayesinde ulaşım sağlanıyor - Edirne haber

Edirne'de her taşkında kent merkeziyle ulaşımı kesilen Karağaaç Mahallesi'nde yaşayan 50 bin vatandaş, bu taşkında geçen yıl Başbakan Binali Yıldırım tarafından açılan Dr. Mehmet Müezzinoğlu köprüsü üzerinden şehir merkezine ulaşımı sağlıyor.

Edirne'de Başbakan Yıldırım'ın açtığı köprü sayesinde ulaşım sağlanıyor

Edirne'de ve Bulgaristan'da etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Tunca ve Meriç Nehrinin debisi normal seviyelerin üzerine çıktı. Nehirlerin debisinin artmasıyla Tarihi Tunca ve Meriç köprüsü ulaşıma kapanırken, Dr. Mehmet Müezzinoğlu köprüsü, Karaağaç'ta yaşayan vatandaşların gözdesi oldu.
Başbakan Yıldırım, Dr. Mehmet Müezzinoğlu köprüsünün geçen seneki açılışında, 'Bu köprü bana göre Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden daha önemli. Karaağaç sel gelir Meriç taşar, Edirne ile bağlantısı kesilir. Bu köprünün uzunluğu bin 943 metre. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden daha uzun. Bize, 'buraya bu kadar masrafa gerek var mı?' diyenler oldu. Tek bir insanımıza ulaşmak için biz bu işi yaparız. Eser siyaseti yapıyoruz. 15 yıldır ülkemizin her tarafını donattık, yollarla donattık. İstediği kadar Meriç taşsın fark etmez, bu yaptığımız eserle, Karaağaç insanımızın yolu her zaman açık olacak. Bu eserimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' ifadelerini kullanmıştı.SIRADAKİ HABER
}