HaberlerFİSKOBİRLİK'ten in 55'inci market

FİSKOBİRLİK'ten in 55'inci market

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) bünyesindeki FİSKOMAR'ın 55'inci şubesi Giresun'da açıldı

FİSKOBİRLİK'ten in 55'inci market

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Osmaniye Mahallesi'ndeki FİSKOMAR'ın açılış töreninde yaptığı konuşmada, fındığın olduğu her yere çeşitli alternatifler sunarak hizmet etmeye ve istihdamı artırmaya çalıştıklarını söyledi.

ÖNCELİK YERLİ ÜRETİM

Bu anlamda FİSKOMAR'ın bir yerel zincir olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Bayraktar, "Bu marketler, nereden baksanız özelde 20-30 bin üreticinin ortak olduğu kurumun marketi. Belki ulusal zincirler yerelden gelen ürünü rafa sokmak istemiyor ama biz özellikle yerelde üretilen ürünleri rafa sokmaya çalışıyoruz" dedi.

BU KURUM BÖLGE HALKININ

Bayraktar, bu marketlerden alınan her şeyin gerek vergi, gerek istihdam, gerekse de sosyal statüye katkı olarak bölgede kaldığını vurgulayarak, FİSKOBİRLİK ve FİSKOMAR'a sahip çıkılmasını istedi. FİSKOBİRLİK'in güçlü olmasının bölgedeki insanların verdiği destekle alakalı olduğuna dikkati çeken Bayraktar, "Bu kurum ne Lütfi Bayraktar'ın, ne başkasının. Bu kurum aslında bu bölgede yaşayan insanların. Rica ediyorum bu kurumlara sahip çıkın. Lütfen burayı kendi eviniz olarak görün" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bayraktar, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan ile kurdele keserek FİSKOMAR'ın açılışını gerçekleştirdi.

SIRADAKİ HABER
}