HaberlerKarabük Haberleri' Safranbolu'da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor' projesi

' Safranbolu'da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor' projesi - Karabük Haberleri

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Safranbolulu öğrenciler sinema ile buluşmaya devam ediyor.

' Safranbolu'da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor' projesi

Geçtiğimiz günlerde başlayan 'Safranbolu'da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor' projesi kapsamında bu hafta Misak-ı Milli İlköğretim Okulu ile Vilayetler Birliği İlköğretim Okulunda Oyuncak Hikayesi adlı animasyon film gösterildi. Her iki okulda da minik öğrencilerin mutlulukları gözlerden kaçmazken, öğrencilere, öğretmenlerinin yanı sıra, Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli eşlik etti.
Çocukların erken yaşta çeşitli sanat dalları ile tanışmalarının ileride kültürel yönden olumlu etkileneceklerine dikkat çeken Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, 'Çocuklarımızı bu kapsamda 7 sanat dalı olan sinema ile tanıştırmak ile ilgili bir proje başlattık. Bu proje Safranbolu'nun en ücra köyündeki okulları da kapsamakta. Ailelerin projeye destek vermeleri bizler için elbette ki oldukça önemli. Yine geleceğimiz olan çocuklarımız için ara vermeden gerçekleştirdiğimiz projeler ile kötü alışkanlıklardan korunmalarını, sosyal yönden gelişmelerini amaçlıyoruz. Daha önce de belirttiğim üzere, bizler onların gelecekleri için çalışmaya devam edeceğiz. Onlardan tek isteğimiz, derslerine daha çok çalışmaları ve bol bol kitap okumaları' dedi.
Gösterimlerin 5 Nisan 2018 Perşembe günü Şehit Atilla Bodur İlköğretim Okulu ile devam edeceği belirtildi.

“ Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor“ projesi

SIRADAKİ HABER
}