HaberlerSamsun Hava Durumu HaberleriSamsun'da iki günde iki mevsim

Samsun'da iki günde iki mevsim - Samsun Hava Durumu Haberleri

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre bugün Samsun'da hava 25 derece olacak. Ancak yarın hava sıcaklığı 15 dereceye kadar düşecek ve kentte sağanak yağış etkili olacak.

Samsun'da iki günde iki mevsim

Geçen hafta Samsun'da etkili olan sağanak yağmur 1 Nisan itibariyle yerini sıcak bir havaya bıraktı. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı son hava tahmin raporuna göre bugünSamsun’da hava parçalı bulutlu olacak, termometreler ise 25 dereceyi gösterecek.

YAĞIŞ İKİ GÜN SÜRECEK

Pazartesi ve salı günü ise Samsun'da hava sıcaklığı hem 10 derece birden düşecek hem de sağanak yağış etkili olacak. İki gün süren yağışın ardından çarşamba ve perşembe günü iseSamsun'da az bulutlu birhava kentte etkili olacak.

YURTTA HAVA DURUMU

Ülke genelinde ise parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara ve Kuzey Ege ile İzmir, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yağışla birlikte batı ve iç kesimlerinde 6 ila 12 derece azalacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, doğu ve kuzeydoğu kesimlerde yer yer güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı bulutlu 22
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
İzmir: Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Adana: Parçalı bulutlu 25
Antalya: Parçalı bulutlu 21
Trabzon: Parçalı bulutlu 18
Erzurum: Parçalı bulutlu 13
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 23

SIRADAKİ HABER
}