HaberlerKan bağışında rekor

Kan bağışında rekor

Çarşamba Gülören Osman Yeniay Yatılı Bölge Ortaokulu, 'Vatanıma Can Feda, Mehmedime Kan Feda' sloganıyla başlattığı kampanyayla 189 ünite kan toplayarak bir rekora imza attı

Kan bağışında rekor

Çarşamba'ya 30 km uzaklıkta dağ köyü olan Gülören Mahallesi'ndeki Çarşamba Gülören Osman Yeniay Yatılı Bölge Ortaokulu ve aynı binadaki Gülören İlkokulu’nda kan bağışı kampanyası yapıldı. “Vatanıma Can Feda, Mehmedime Kan Feda” sloganıyla yürütülen ve tanıtımı yapılan kampanyaya öğretmenler, veliler ve imamlar destek verdi.

189 ÜNİTE KAN

Kan bağışı kampanyası sonunda 189 ünite kan toplanarak il ve ilçe merkezleri dışında yapılan kampanyalarda kırılmayacak bir rekora imza atıldı. Neredeyse her evden en az bir kişinin kan kan verdiği günün sonunda okul idareci ve öğretmenlerinin rekor kan bağışı sonunda tüm yorgunlukları gitti. 189 kan bağışçısının çoğunun hayatında ilk defa kan verdiği görüldü. Kızılay yetkilileri bir köy okulunda bu kadar çok kan bağışı yapılacağını düşünmediklerini söyleyerek, kampanyaya özellikle kadın velilerin ilgi göstermesinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

SIRADAKİ HABER
}