HaberlerAntalya HaberleriMarble 2018 Fuarı

Marble 2018 Fuarı - Antalya Haberleri

Dünyanın en iyi 3 mermer fuarı arasında gösterilen Marble 2018'de Batı Akdeniz rüzgarı esti. Fuara Antalya, Burdur ve Isparta faaliyet gösteren 124 Batı Akdenizli mermer ihracatçısı firma katıldı.

Marble 2018 Fuarı

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Marble 2018 Fuarını değerlendirdi. Fuarın bu yıl 24.kez kapılarını yurt ve dünya genelindeki sektör profesyonellerine açtığını kaydeden Mustafa Satıcı, 'Batı Akdenizli mermer ihracatçılarımız fuarda dünya genelinde rağbet gören ürünlerini tanıttı. Yurt dışından da çok sayıda alıcı fuarda incelemelerde bulundu. Fuar üyelerimiz adına oldukça verimli geçti. Gerek stant ziyaretlerinde olsun, gerek alım heyeti programlarında önemli görüşmeler gerçekleştirildi' diye konuştu.
Marble 2018 süresince Batı Akdenizli firmaların stantlarını tek tek ziyaret edip, ihracatçı firmalarla değerlendirme yapma imkanı bulduklarını da kaydeden Satıcı, 'Mermer sektörü geride kalan 3 ayda ihracatını yüzde 15 oranında artırdı. Bölgemizden gerçekleşen mermer ihracatı 100 milyon doları geride bıraktı. Fuar, ülkemiz kadar bölgemiz adına da oldukça faydalı geçti. Fuarda kurulan bağlantılar ile sektör temsilcilerimiz ihracatlarını daha da artıracaklardır' dedi.

SIRADAKİ HABER
}