HaberlerSamsun HaberleriTÜKODER Samsun Başkanı Yaktı: 'Zehir saçanlar en ağır cezayı almalı'

TÜKODER Samsun Başkanı Yaktı: 'Zehir saçanlar en ağır cezayı almalı' - Samsun Haberleri

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, 'sahte ürünler' listesinde Samsunlu bir firmanın da yer aldığını belirterek, 'Bu tür üretim yapan firmalara en ağır cezanın verilmesi gerekiyor' dedi

TÜKODER Samsun Başkanı Yaktı: 'Zehir saçanlar en ağır cezayı almalı'

Samsun Haber | Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı son ‘sahte ürünler’ listesinde Samsunlu bir firma da var. Tüketiciyi yakından ilgilendiren sahte ürünler hakkında değerlendirme yapan Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER)Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, insanları zehirleyen firmaların en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini belirterek, tüketicileri de kaliteli ürün noktasında uyardı.

UFAK UFAK ZEHİRLİYORLAR

Nişasta bazlı şekerler, katkı maddeleriyle insanları yıllardır zehirlemeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Yaktı, tüketicilerin dikkatli olması gerektiğini vurguladı. TÜRKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, “İnsanların sağlıklı beslenmesi gerekiyor ama bazı art niyetli insanlar maalesef bizleri ufak ufak zehirliyor. Marketlerin raflarında yüzlerce marka ve yiyecek var, bunların içerisinde ne olduğu belli değil. Ürünler, öyle bir ambalajlanıyor ki, içerisindeki ürünü göremiyorsun. Tüketicileri bu konuda bir kez daha uyarmak istiyorum: Bilmediğiniz, güvenmediğiniz ürünleri almayın, kaliteli ve bilindik ürünleri tercih edin. Bakanlık, dönem dönem bu tür firmaların isimlerini açıklıyor ama sahte ürünlerin önüne geçilemiyor. Bu tür üretim yapan firmaların kapatılması ve bu firmalara en ağır cezanın verilmesi gerekiyor. Sahte bal, sahte şeker, sahte yağ gibi ürünlerle insanların sağlığını bozmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}