HaberlerSamsun HaberleriSamsun'daki bu okul anneliğe hazırlıyor

Samsun'daki bu okul anneliğe hazırlıyor - Samsun Haberleri

Samsun'da Gebe Okulu eğitimlerine katılan anne adaylarına, yeni doğan bebeği silme, banyo, göz-burun-göbek bakımı, bebek alt değişimi, bebek giydirilmesi konularında eğitim veriliyor

Samsun'daki bu okul anneliğe hazırlıyor

Samsun Haber | Anne adayları,Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde kurulan Gebe Okulu'nda hem doğuma hazırlanıyor hem de akıllarına takılan soruların cevaplarını buluyor. Her ay düzenlenen eğitimlere katılan anne adaylarına eğitim sonunda sertifika veriliyor. Mart ayı eğitimlerine katılan 45 anne adayları, dün itibariyle eğitimlerini tamamladı ve sertifikalarını aldı.

BİRÇOK KONUDA EĞİTİM

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Gebe Okulu'nda Alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimde anne adaylarına gebelik ve lohusalıkta beslenme, gebeliğin fizyolojisi, gebelik kontrolleri, gebelikte günlük yaşam, gebelikte tehlike belirtileri, emzirme, gebe ve lohusa psikolojisi, babanın bebek bakımındaki rolü, doğum ve nefes egzersizleri, doğum ağrısıyla baş etme yöntemleri, ıkınma egzersizleri, normal doğum ve faydaları, yeni doğan ve bebek bakımı, epidural normal doğum anlatıldı. Eğitimden sonra anne adayları, doğumhane, tek kişilik odaları gezerek, ebelerle tanıştı.

Zeynep Irmak ÖCAL

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}