HaberlerİYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Umut tohumları ülkeyi kucakladı'

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Umut tohumları ülkeyi kucakladı'

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı'nın çok coşkulu geçtiğini belirten İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, 'İki yıl önce Türkiye'nin her bir noktasına ektiğimiz umut tohumları fidan verdi ve ülkeyi kucakladı' dedi.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Umut tohumları ülkeyi kucakladı'

İYİ Parti 1’inci Olağanüstü Kurultayı’nda tek aday ile girilen genel başkanlık seçimlerinde, partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener, yeniden genel başkanlığa seçildi. Bin 112 delegeden bin 61’inin oy kullandığı kurultayda bir oy geçersiz sayılırken, Meral Akşener bin 60 oy ile yeniden genel başkan seçildi. Kurultayı değerlendirenİYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, kongrenin Türk milletine hayırlı olmasını temenni ederek, umut tohumlarının Türkiye’yi sardığını dile getirdi.

BÜYÜK BİR İNANMIŞLIK VARDI

Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en görkemli kongresini yapmak için yola çıktıklarını ve bunu gerçekleştirdiklerini kaydeden BaşkanÖmer Süslü, “Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu, gerçekten çok güzel bir coşku ve inanmışlık vardı. İki yıl önce Türkiye’nin her bir noktasına ektiğimiz umut tohumları fidan verdi ve ülkeyi kucakladı. Her bölgeden, her yöreden insanlar kurultaya geldi, Türk milletinin geleceğine mühür vurarak, kadroları seçtiler. Bütün engellemelere rağmen, afişlerimizi yırtmalarına rağmen büyük bir katılım oldu, 100 binden fazla insan kurultayımıza katıldı. Türk milletinin cesur insanları buradaydılar, buraya gelemeyenler ise ruhen yanımızdaydılar, kurultayımızın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}