Haberlerİzmir HaberleriEge Ünivertesitesi Tıp Fakültesine 437 sağlık personeli alınıyor

Ege Ünivertesitesi Tıp Fakültesine 437 sağlık personeli alınıyor - İzmir Haberleri

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın, Maliye Bakanlığı nezdinde yürüttüğü girişimler sonuç verdi. Maliye Bakanlığı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülebilmesi için 340 hemşire, 94 sağlık teknikeri ile 3 fizyoterapisti katma bütçeden tahsis etti.

Ege Ünivertesitesi Tıp Fakültesine 437 sağlık personeli alınıyor

Kadro tahsisinin Ege Üniversitesi'nin araştırma üniversitesi hedefine uluşmasında önemli katkı vereceğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Budak, 'Hükümetimizin, Ege Üniversitesi'ne desteği tam. Bu desteğin somut yansımalarını hep birlikte görüyoruz. Maliye Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yaklaşık bin 200 hemşire görev yapıyor. Şimdi tahsis edilen kadro ise bugüne kadar atanan hemşire kadromuzun yaklaşık dörtte birine tekabül ediyor. Üniversitemize verilen bu anlamdaki en büyük desteği almanın heyecanını yaşıyoruz. İnanıyorum ki Ege Üniversitesi markasının en önemli ayağını oluşturan Tıp Fakültemiz sunduğu sağlık hizmetleriyle, dünyada referans gösterilen sağlık kurumlarından biri olacak' diye konuştu.
Göreve atanmasının ardından Tıp Fakültesi Hastanesinin hemşire ve sağlık teknikeri yetersizliğinin sağlık hizmetlerini önemli ölçüde aksattığını öğrenen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tıp Fakültesi Hastanesinin personel ihtiyacının karşılanması için Başbakan Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Maliye Bakana Naci Ağbal ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile Ankara'da görüşmeler gerçekleştirdi.
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın girişimleri sonuç verdi. Maliye Bakanlığı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne 340 hemşire, 94 sağlık teknikeri ile 3 fizyoterapisti katma bütçeden tahsis etti.
EÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin ulusal ve uluslararası alanda gurur kaynağımız olduğunu ifade den Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, 'Hastanemiz, İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere ülkemizin her bölgesinden vatandaşlarımıza şifa dağıtıyor. Sadece ülkemizin değil aynı zamanda Balkanların referans hastanesidir. Cerrahlarımız, komşu ülkelerimizden gelen talepler doğrultusunda yurtdışındaki hastanelerde ameliyatlar yapıyorlar. Komşu ülkelerdeki hastalara şifa oluyorlar. Üniversitemizin ve ülkemizin göğsünü kabartıyorlar. Hastanemiz, Türkiye'nin en fazla yatak sayısına sahip üniversite hastanesidir. Hemşire ve sağlık teknikeri yetersizliği sağlık hizmetlerini önemli ölçüde aksatıyordu. Yeni hemşire ve sağlık çalışanlarının göreve başlamasıyla mesele büyük ölçüde çözüme kavuşacak' dedi.

Ege Ünivertesitesi Tıp Fakültesine 437 sağlık personeli alınıyor ünivertesitesi   fakültesine   sağlık   personeli   alınıyor   izmir haberleri  izmir haberleri

EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti Samsun milletvekili adayları belli oldu

1 AK Parti Samsun milletvekili adayları belli oldu

Samsun'da şok intihar! 12 yaşındaki çocuk...

2 Samsun'da şok intihar! 12 yaşındaki çocuk...

CHP'de Samsun milletvekili adayları belirlendi

3 CHP'de Samsun milletvekili adayları belirlendi

İşte İYİ Parti Samsun milletvekili adayları

4 İşte İYİ Parti Samsun milletvekili adayları

İşte AK Parti milletvekili aday listesi

5 İşte AK Parti milletvekili aday listesi

Onlar güldü, biz üzüldük

6 Onlar güldü, biz üzüldük

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

7 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

Samsunspor'da 5 yabancı oyuncuyla anlaşma sağlandı

8 Samsunspor'da 5 yabancı oyuncuyla anlaşma sağlandı

Samsun'da cenaze yolunda kaza! 1'i çocuk, 7 yaralı

9 Samsun'da cenaze yolunda kaza! 1'i çocuk, 7 yaralı

Saadet Partisi Samsun milletvekilli adayları açıklandı

10 Saadet Partisi Samsun milletvekilli adayları açıklandı


SIRADAKİ HABER
}