HaberlerKocaeli HaberleriZabıta temiz çevre için 7/24 denetimde

Zabıta temiz çevre için 7/24 denetimde - Kocaeli Haberleri

KOCAELİ(İHA) – İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çevre kirliliğini önlemek için gerçekleştirdiği çalışmalarına 7 gün 24 saat devam ediyor.

Zabıta temiz çevre için 7/24 denetimde

İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri, özellikle ana caddelere, kaldırımlara bina ve iş yeri önlerine veya konteyner yanına izinsiz ve mevzuata aykırı olarak bırakılan moloz, inşaat atığı ve evsel atıkların kaldırılması yönünde denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler, daha önce uyarılmasına rağmen çevre ve görüntü kirliliği oluşturan kişi ve kurumlar hakkında Kabahatler Kanunu'na istinaden yasal işlem yapıyor. Zabıta ekipleri, çalışmalarda şehrin çeşitli yerlerindeki 193 olumsuzluğa müdahale etti.
Ev ve iş yerlerinde yapılan tadilat ve inşaat çalışmaları sonrasında çıkan atıkların gelişigüzel olarak sokaklara bırakılmaması gerektiğine söyleyen yetkililer, Tadilat sonrası iş yeri veya kapı önlerine bırakılan moloz atıkları görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Belediye olarak bu tür atıkları alan ekiplerimiz var. İnşaat atığı olanlar bunları belediyemizin 318 00 77 numaralı telefonunu arayarak aldırabilirler' dediler.

Zabıta temiz çevre için 7/24 denetimde

SIRADAKİ HABER
}