HaberlerNiğde HaberleriEğitim Bir-Sen'den İmza Kampanyası

Eğitim Bir-Sen'den İmza Kampanyası - Niğde Haberleri

Eğitim Bir-Sen, öğretmene yönelik Performans Değerlendirme Sistemi'ne karşı 81 ildeki eğitim kurumlarında imza kampanyası başlattı.

Eğitim Bir-Sen'den İmza Kampanyası

Eğitim Bir-Sen, performans değerlendirme taslağına karşı 'İmzanı Gönder, İradeni Göster' sloganıyla tüm eğitim kurumlarında 1 ay sürecek bir imza kampanyası başlattı. Tüm öğretmenleri kampanyaya destek olmaya çağıran Eğitim Bir-Sen Niğde Şube Başkanı Hasan Orhan, 'Öğretmen Performans Değerlendirme Taslağına hayır diyor, mesleğimizin daha fazla yıpratılmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan haykırıyoruz. Türkiye genelinde performans taslağına itirazımızı tescilleyecek imzaları atıyor, şiddete dur diyecek iradeyi gösteriyoruz. 81 ilde üyelerimizin emeği, tüm eğitim çalışanlarının desteğiyle büyüteceğimiz bu sese, yetkililerin sessiz kalmamasını umuyor haksızlığa ve zorbalığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz' dedi.
'Gerçek rolden uzaklaştıracak'
Performans değerlendirme taslağının hukuki ve kanuni dayanağı olmadığını ve öğretmeni örselediğini iddia eden Orhan, anlık ve kısa vadeli performans ölçümünün mümkün görünmediğini söyledi. Orhan, 'Öğretmenlerimiz, eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısı olmayacak aksine kurumsal bütünlüğü bozacak, mesleki motivasyonu düşürecek, çalışma barışını yok edecek, işbirliğini zedeleyecek, öğretmenlik mesleğini örseleyecek performans değerlendirme sürecine tabi tutulmak istenmektedirler. Yüz yüze bakanları karşı karşıya getirecek, not vermesi gerekeni not alana dönüştürecek, eğitimin paydaşlarını gerçek rollerinden uzaklaştıracak bir değerleme sisteminden medet ummak, sahip olduğumuz değerleri de israf etmek olacaktır' diye konuştu.

Eğitim Bir-Sen’den İmza Kampanyası

SIRADAKİ HABER
}