HaberlerAdana HaberleriPuduhepa Ödülleri sahiplerini buldu

Puduhepa Ödülleri sahiplerini buldu - Adana Haberleri

Adana Kültür ve Sanat Derneği tarafından 17.'si verilen 2018 yılı Puduhepa bilim, sanat, başarı ve onur ödülleri sahiplerini buldu.

Puduhepa Ödülleri sahiplerini buldu

75. Yıl Sanat Galerisi'nde düzenlenen törende Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halime Ömür Paksoy, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ahmet Karataş, Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Türkan Eşli ve Gazeteci Yazar Mustafa Özke ödüllerini aldı.
Törende konuşan Çukurova Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Kazım Serdar Girginer, dünden bugüne yapılan kazı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Girginer, Hitit Kraliçesi Puduhepa'nın yaşadığı Tatarlı Höyük kazısının tamamlanmasının ardından bölgenin yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayacağını söyledi.
Adana Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ayşe Meltem Baş, bu yıl 17'ncisi verilen Puduhepa ödüllerinin sahiplerinin büyük bir özenle belirlendiğini ve ödüllerin hak eden insanlara verildiğini vurguladı.
Prof. Dr. Halime Ö. Paksoy'un ödülünü Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir babası Zeki Yüzüak'a, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Daire Başkanı Ahmet Karataş'ın ödülünü Tarihçi Yazar Cezmi Yurtsever, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Av. Türkan Eşli'nin ödülünü CHP eski milletvekili Hulusi Güvel ve Gazeteci Yazar Mustafa Özke'nin ödülünü de Hürriyet gazetesi yazarlarından ressam Kudret Sönmez verdi.

Puduhepa Ödülleri sahiplerini buldu

SIRADAKİ HABER
}