HaberlerKocaeli HaberleriGüreşin yıldızlarının ödülleri Başkan Köşker'den

Güreşin yıldızlarının ödülleri Başkan Köşker'den - Kocaeli Haberleri

Gebze Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen 21. Yıldızlar Zafer Turnuvası'nda yaşanan final heyecanının ardından madalya kazanan sporcular, ödüllerini Başkan Köşker'den aldı.

Güreşin yıldızlarının ödülleri Başkan Köşker'den

Gebze Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen 21. Yıldızlar Zafer Turnuvasında Türkiye'den katılan sporcular 52 madalya kazandı. 500 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne olan Uluslararası Yıldızlar Zafer Turnuvasında Greko-Romen kategorisinde mücadele eden sporculardan 3'ü altın, 4'ü gümüş, 12'si bronz olmak üzere toplamda 19 sporcu madalyaya layık görüldü. Heyecanlı mücadelelerin yer aldığı serbest güreşlerde ise 3 altın, 3 gümüş, 7 bronz olmak üzere 13 sporcu madalya kazandı. Turnuvaya katılan kadın sporculardan 6'sı altın, 7'si gümüş, 7'si bronz madalya kazandı. Sporcular, final karşılaşmalarının ardından düzenlenen törende ödüllerini aldı.
Turnuva sonuçlarına göre sonuçlara göre ülkeler sıralamasında serbest stilde Türkiye 185 puanla birinci olurken, Azerbaycan 161 puanla 2., Rusya 140 puanla 3. oldu. Greko-Romen stilde 195 puan ile Türkiye 1. olurken, 145 puanla Gürcistan 2., 98 puanla Azerbaycan 3. sırada yer aldı. Kadınlarda ise Türkiye 225 puanla 1., Azerbaycan 125 puanla 2., Rusya 79 puanla 3'üncü sırada yer aldı. Dereceye giren sporcular madalyalarını ,turnuvaya ev sahipliği yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in elinden aldı. Turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik eden Başkan Köşker, 'Ata sporumuz olan güreşte sporcularımızın başarıları bizleri ayrıca gururlandırdı' dedi.
Sporculara başarılar dileyen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise, 'Buraya gelen tüm ülkeler son derece memnun bir şekilde ayrılıyor. Ben özellikle bu turnuvaya sponsor olan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e çok teşekkür ediyorum. Zira bu organizasyonun bu kadar başarılı olmasının en büyük nedeni başkanımızın olağanüstü gayretidir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim' diye.

Güreşin yıldızlarının ödülleri Başkan Köşker’den

SIRADAKİ HABER
}