HaberlerGaziantep HaberleriAçık öğretime akademik destek

Açık öğretime akademik destek - Gaziantep Haberleri

Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği 'Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesi' çerçevesinde 165 kadın, açık öğretim eğitimi görüyor. İlköğretim, ortaöğretim ve üniversiteyi açık öğretim sisteminde okuyan kadınlar, Şehitkamil Belediyesi ve üniversite öğrencilerinin katkılarıyla eğitimlerine devam ediyor.

Açık öğretime akademik destek

Kadınların çalışma hayatına dahil olması ve eğitim seviyesinin artması yönünde çok sayıda çalışma yürüten Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ile yaptığı işbirliği sonucunda uyguladığı 'Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesi' sayesinde açık öğretim öğrencilerine büyük destek veriyor. Bünyesinde hizmet veren 13 aile merkezinde sunduğu olanakla ilköğretim, ortaöğretim ve üniversiteyi açık öğretim sisteminde okuyan kadınlara eğitimlerini ilerletme imkanı sağlayan Şehitkamil Belediyesi, bugüne kadar binlerce öğrencinin bu imkandan faydalanmasını sağladı. Bu dönem 165 kişinin faydalandığı eğitime destek projesine katkıda bulunan Gaziantep Üniversitesi öğrencileri, bilgilerini yetişkin kadınlarla paylaştıkları için mutlu olduklarını söylediler.
Şehitkamil belediyesi bu konuda iyi bir ilerleme kat etmiş
Uygulanan projede yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gaziantep Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencisi Deniz Kizir, 'Şehitkamil Belediyesi ile Gaziantep Üniversitesinin birlikte yürütmüş olduğu Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesine dahilim. Elimden geldiğince annelerimize, ablalarımıza, kardeşlerimize bir şeyler öğretmeye çalışıyorum. Burada kendilerine yardımcı olmaya çalışıyorum. Onlara yeni bilgiler öğretirken, biz de onlardan yeni bilgiler öğreniyoruz. Bugün üçgende açılar konusunu işledik. Her hafta farklı konular anlatılıyor. Ben, Adıyamanlıyım. Adıyaman'da da okuma-yazmayı bilmeyen, açık öğretim sisteminde okuyan kardeşlerimiz var. Onlar böyle imkanlardan faydalanamıyor. Şehitkamil Belediyesi bu konuda iyi bir ilerleme kat etmiş. Burada sağlanan imkanların bizim memleketimizde de olmasını istiyoruz' dedi.
Eğitimini devam ettirdiği için mutlu olduğunu kaydeden kursiyer Fatma Kaya, 'Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu'na bize bu imkanları sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Geçmişte okuyamadım. Şimdi Başkanımızın sayesinde okuyorum' diye konuştu.

Açık öğretime akademik destek

SIRADAKİ HABER
}