HaberlerDüşevi Oyuncuları'nın gurur gecesi

Düşevi Oyuncuları'nın gurur gecesi

1998 yılında Samsun'da kent yaşamını değiştirmek ve tiyatro sanatına özgün, yeni ve tutarlı eserler kazandırmak için kurulan Düşevi Oyuncuları, sahnede geçen 20. yılı kutladı.

Düşevi Oyuncuları'nın gurur gecesi

20 yılda 35 farklı oyunda, onlarca oyuncuyla çalışan, birçok insan yetiştiren ve 140 bin seyirciye ulaşanDüşevi Oyuncuları, Atatürk Kültür Merkezi’nde 20. Yıl Galası ve Nevbahar oyununun galasını gerçekleştirdi. 20. yıl galası öncelikle fuaye gösterileriyle başladı. Eski oyun afişleri ve eşyalar sergilendi. Ardından Ferda Kaynar, Mübeccel Yalçın, Manolya Kul, Ebru Müjde ve Kübra Akça tarafından Anadolu Kadınları oyunundan Truva sahnesi, Vedat Kurtuluş Depe tarafından Sarı Köpek oyunundan bir sahne, Olgun Aydın tarafından Bimarhane oyunundan bir sahne, Ferda Kaynar tarafından 3. Sayfadan Kadın Hikayeleri oyunundan Laz Kızı sahnesi canlandırıldı.

20 YAŞINA GELMİŞ BİR GENÇ GİBİ

20. yılı kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar, “Düşevi Oyuncuları’nın 20 yılda başlattığı hikayeler, yetiştirdiği öğrenciler, sahip olduğu dostluklar, çıkardığı oyunlar anlatmakla bitmez. Mutluyum ve gururluyum, 20 yaşına gelmiş bir genç gibi Düşevi, daha çok şeyler üretmeye istekli ve arzulu. O nedenle böyle bir gala gecesi düzenledik, aynı zamanda Nevbahar oyununun da galasını gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}