HaberlerDüzce HaberleriHukuk okur yazarlığı protokolü imzalandı

Hukuk okur yazarlığı protokolü imzalandı - Düzce Haberleri

Düzce Barosu ve Düzce Valiliği arasında 'Hukuk Okur Yazarlığı' Protokolü imzalandı. Proje ile toplumda hukukun üstünlüğü ve hak arama bilincinin yerleştirilmesi amaçlanıyor.

Hukuk okur yazarlığı protokolü imzalandı

Türkiye Barolar Birliği'nin, 'Hukuk Okur Yazarlığı' projesi Düzce'de de hayata geçiriliyor. Hukuk Okur Yazarlığı Projesi ile, toplumda hukukun üstünlüğüne ve hak arama bilincinin yerleştirilmesine katkıda bulunmak, temel hukuk bilgileri ve haklar konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirmek, bilinçlendirmek, hak arama özgürlüğünün işler hale gelmesine ve gelişmesine katkı sağlamak amaçlanıyor.
Proje kapsamında, Türkiye Barolar Birliği adına Düzce Barosu ve Düzce Valiliği arasında protokol imzalandı.
İmza törenine, Vali Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, HEM Müdürü İlhan Çetin katıldı.
Proje ile kadın ve çocuk hakları alanlarında seminer çalışmaları yapılacak ve Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa eğitimler verilecek. Projeye dahil olan kadınlara özellikle tüketici hakları ve şiddet konusu anlatılacak. Ayrıca, Temel hukuk bilgilerinin anlatımı için kent konseyleri, belediyeler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve kurumlarla birlikte kamuoyuna yönelik seminerler, bilgilendirme toplantıları yapılacak.

Hukuk okur yazarlığı protokolü imzalandı

SIRADAKİ HABER
}