Haberlerİzmir HaberleriForum Bornovada İlber Hoca izdihamı

Forum Bornovada İlber Hoca izdihamı - İzmir Haberleri

Ünlü Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı'nın ilk biyografi kitabı olan 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İzmir Forum Bornova'da düzenlenen imza gününe, okuyuculara yoğun ilgi gösterdi. Kitap imzalatmak isteyen Ortaylı okuyucuları uzun kuyruklar oluşturdu.

Forum Bornovada İlber Hoca izdihamı

İzmir ve bölgesinin en önemli çekim merkezlerinden biri olan Forum Bornova, ünlü Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı'yı ağırladı. D&R mağazasında gerçekleştirilen imza günü etkinliğine İzmirliler yoğun ilgi gösterirken, ünlü tarihçiden imza almak ve fotoğraf çektirmek isteyen okurlar, etkinlik alanında uzun kuyruklar oluşturdu. Gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu belirten İlber Ortaylı, okuyucularıyla yakından ilgilendi. İzmirli okuyucuları da İlber Ortaylı hem yakından görmek hem de kitaplarını imzalatmak için etkinliğe katıldıklarını ve çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Gazi Mustafa Atatürk kitabı hakkında:
Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı, evvela imparatorluğu dirilten nesil olan 1880'liler kuşağı, Balkan coğrafyası ve Mustafa Kemal'in aile kökeni ile başlıyor. Akabinde Atatürk'ün askeri eğitimi, Manastır yılları, Milliyetçilikler Dönemi, İttihat ve Terakki, II. Abdülhamid, Enver Paşa, Ziya Gökalp, Trablusgarb, Balkan Savaşları ve Sofya yıllarıyla devam ediyor. Ordumuzun İtilaf devletleriyle sekiz cephede mücadele ettiği Birinci Dünya Savaşı, kutlu zaferlerimiz Çanakkale ve Kutü'l Amâre, Mondros, son padişah Vahideddin, bir milletin ve ülkenin ölüm fermanı olan Sevr Tüm detaylarıyla Milli Mücadele dönemi, 23 Nisan 1920 ve sonrasında muhalefete rağmen verilen Kurtuluş Savaşı, İnönü Muharebeleri, Lozan Konferansı, Büyük Taarruz ve Cumhuriyet'e giden yol
Saltanat ve hilafet tartışmaları, Lozan, On İki Ada, mübadele, Osmanlı'dan kalan borçlar, Musul ve yakın tarihin en önemli meselesi olan inkılaplar Son olarak kişisel özellikleriyle, dünyada, anılarda, hafızalarda kalan izleriyle modern Türkiye'nin kurucusu Atatürk İlber Ortaylı bu ilk biyografisinde yaşamının tüm yönleriyle büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatıyor.

Forum Bornovada İlber Hoca izdihamı forum   bornovada   ilber   izdihamı   izmir haberleri  izmir haberleri

EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti Samsun milletvekili adayları belli oldu

1 AK Parti Samsun milletvekili adayları belli oldu

Samsun'da şok intihar! 12 yaşındaki çocuk...

2 Samsun'da şok intihar! 12 yaşındaki çocuk...

CHP'de Samsun milletvekili adayları belirlendi

3 CHP'de Samsun milletvekili adayları belirlendi

İşte İYİ Parti Samsun milletvekili adayları

4 İşte İYİ Parti Samsun milletvekili adayları

İşte AK Parti milletvekili aday listesi

5 İşte AK Parti milletvekili aday listesi

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

6 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

Samsun'da 10 gün önce ölen yaşlı adamın cenazesini alan olmadı

7 Samsun'da 10 gün önce ölen yaşlı adamın cenazesini alan olmadı

Onlar güldü, biz üzüldük

8 Onlar güldü, biz üzüldük

Samsunspor'da sıra onlara gelecek...

9 Samsunspor'da sıra onlara gelecek...

CHP'nin milletvekili aday listesi belli oldu

10 CHP'nin milletvekili aday listesi belli oldu


SIRADAKİ HABER
}