HaberlerErzincan Haberleriİlkokul ve Ortaokul öğrencilerinden şehitlere saygı gösterisi

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinden şehitlere saygı gösterisi - Erzincan Haberleri

Değerler Eğitimi kapsamında Kavakyolu Ortaokul ve İlkokul öğrencileri tarafından 'Vatan Sevgisi, Gazi ve Şehitlerimize Saygı' adı altında program düzenlendi.

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinden şehitlere saygı gösterisi

Erzincan İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen programa Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Keskin, şehit aileleri ve gaziler ile veliler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Kavakyolu Ortaokul ve İlkokul Müdürü Oğuz Kürşat Onay, tarihini en iyi şekilde yaşamış olan milletin mensubu olduklarını belirterek, Mehmetçiklerin geleceğin temini için savaştıklarını, bu ülkenin geleceği için yetişen gençlerinde aynı inançla Türkiye'nin geleceğini bilim, teknoloji ve fen ile inşa edeceklerini kaydetti.
Konuşmasında, yanlışları düzeltmek için çaba göstermeyen insanların konuşmaya hakkı olmadığını dile getiren Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, dünyada en zor durumun insan yetiştirmek olduğunu söyledi.
Konuşmasının devamında değerler eğitimini gençlere kazandırma adına her kesimin üzerine düşen gayreti göstermesi gerektiğine dikkat çeken Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, programda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
Konuşmaların ardından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli bir Mehmetçiğin, Kavakyolu Ortaokul ve İlkokul öğrencilerine olan selamlama sinevizyonu katılımcılara sunuldu. Ardından öğrenciler tarafından şehitlerin unutulmaması adına bir gösteri sunuldu. Daha sonra Türkiye'nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Millî İrade Zaferi' konulu Şiir, Hikâye, Deneme Yazma Yarışmasında Türkiye birincisi olan Erzincan Nevzat Ayaz Fen Lisesi öğrencisi Reyhan Can'ın şiiri bir okul öğretmeni tarafından seslendirildi. Son olarak ise öğrenciler tarafından 'Çanakkale Geçilmez' adlı oratoryo ve tiyatro gösterileri sunuldu.
Katılımcılar tarafından büyük beğeni ile izlenen program yoğun ilgi gördü.

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinden şehitlere saygı gösterisi ilkokul   ortaokul   öğrencilerinden   şehitlere   saygı   gösterisi   erzincan haberleri  erzincan haberleri

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'u şikayet etmeyen kalmadı

1 Samsunspor'u şikayet etmeyen kalmadı

Bafra'da sular kesildi... Başkan Hamit Kılıç özür diledi

2 Bafra'da sular kesildi... Başkan Hamit Kılıç özür diledi

Samsun'da eşekten düşen şahıs öldü

3 Samsun'da eşekten düşen şahıs öldü

Samsunspor'da kaynak arayışı

4 Samsunspor'da kaynak arayışı

Sokak ortasında infaz: 1 ölü

5 Sokak ortasında infaz: 1 ölü

Avukat Korhan Çömezoğlu hayatını kaybetti

6 Avukat Korhan Çömezoğlu hayatını kaybetti

Samsunspor TFF'den cevap bekliyor

7 Samsunspor TFF'den cevap bekliyor

Samsun Anıt Park'ta falçatalı kavga: 2 yaralı

8 Samsun Anıt Park'ta falçatalı kavga: 2 yaralı

Milyonlarca kişiye 3 müjde birden

9 Milyonlarca kişiye 3 müjde birden

Korkunç kaza! 3 genç kızın acı sonu

10 Korkunç kaza! 3 genç kızın acı sonu


SIRADAKİ HABER
}