HaberlerSamsun HaberleriHavza'ya 100 milyonluk proje

Havza'ya 100 milyonluk proje - Samsun Haberleri

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçede 100 milyon lira yatırımla yapılacak olan termal otel projesinin Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 100. yıldönümde hizmete açmayı planladıklarını ifade etti

Havza'ya 100 milyonluk proje

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçede Doğan Jeotermal Şirketler Grubu tarafından yapılacak 100 milyon liralık termal otel projesi için 25 Mayıs'ta temel atılacağını belirtti. İkiz, "Otelimizin Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 100. yıldönümde hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.

HEDEF; 15 BİN ABONE

Hattuşa Vacation Termal Club Genel Müdürü Harun Arkan, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede Arkan, İkiz’e tatil merkezi çalışmaları hakkında bilgi vererek, yapılacak temel atma töreni ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Arkan, tatil kompleksi için tanıtım çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirterek, "Havza’da hedefimiz 15 bin abone. İnşallah tesisimizin temelini 25 Mayıs tarihinde atacağız ve Atatürk’ün Samsun’a gelişinin yüzüncü yılında tesisimizi hizmete açacağız" diye konuştu.

100 MİLYON LİRA DEĞERİNDE

Belediye Başkanı Murat İkiz ise, tesisin hizmete girmesi ile birlikte Havza’nın termal turizm pastasından aldığı payın aratacağını belirterek, "100 milyon lira değerindeki yatırımın ilçeye kazandırılması için yoğun mesai harcadık. Doğan Jeotermal Şirketler Grubu'nun ilçemizde yapacağı yaklaşık bin 800 yatak kapasiteli termal otel, devre mülk ve tatil köyü kompleksi ile ilçemiz termal turizmde önemli bir mesafe alacak. Havza artık hamam işletmeciliğinden profesyonel termal sağlık işletmeciliğine geçiş yapacak. Yapılan bu yatırım ile aynı zamanda ilçemizde istihdam alanları oluşacak. Tatil merkezi için geri sayım başladı" ifadelerine yer verdi.

 

SIRADAKİ HABER
}