HaberlerSamsun HaberleriCHP heyeti Çarşamba'da buluşacak

CHP heyeti Çarşamba'da buluşacak - Samsun Haberleri

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'Genel başkan yardımcımız ve 20'ye yakın milletvekili arkadaşımızla Çarşamba günü Çarşamba Şeker Fabrikası önünde çalışanlar, üreticiler ve halkımızla buluşup basın açıklaması yapacağız' dedi

CHP heyeti Çarşamba'da buluşacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi sürecini protesto etmek için genel başkan yardımcıları ve 20'ye yakın milletvekili ile Çarşamba günü saat 13:00'te Çarşamba Şeker Fabrikası önünde basın açıklaması yapacaklarını ifade etti.

ZEHİRLİ ŞEKER TÜKETİMİNE HAYIR

Şeker fabrikalarının Cumhuriyetin önemli projelerinden biri olduğunu ifade eden Zeybek, "Fabrikalarımızın satılmasına ve yağmalanmasına hep birlikte 'dur' diyeceğiz. Şeker fabrikalarının satılma gerekçelerini toplumun bütün bireylerine iyi anlatmamız gerekiyor. Burada asıl amaç, nişasta bazlı şekerin tüketimini yaygın hale getirmektir. Bilim insanları nişasta bazlı şekeri, sentetik zehir olarak tanımlıyor. Halkımızın sağlığı söz konusu olunca orada kar ve zarar hesabı yapılamaz" dedi.

ŞEKER PANCARI STRATEJİK ÜRÜN

Şeker pancarının stratejik bir ürün olduğuna dikkat çeken Zeybek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Pancar, şekerin dışında silah sanayisinde, ilaç sektöründe ve hayvan yemi olarak da kullanılıyor. Tüm bu olumlu özellikler dikkate alındığında, şeker fabrikalarının özelleşmesi durumunda şeker pancarı yok olacaktır. Şeker fabrikalarının kurulu olduğu alanlar bazı yerlerde şehir içerisinde kalmıştır. Şehir içerisinde imar alanları içerisinde kalan fabrika arazileri bazılarının rant iştahını kabartmış olabilir. Ayrıca, bu fabrikalarda binlerce teknik eleman ve işçi çalıştığı için önemli bir istihdam alanıdır. Şeker fabrikalarını özelleştirilmesine karşıyız."

SIRADAKİ HABER
}