Haberlerİşletmeler dikkat! Yapmayana bin 46 TL'lik ceza geliyor

İşletmeler dikkat! Yapmayana bin 46 TL'lik ceza geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, yıllık işletme cetvellerinde son günün 30 Nisan olduğuna dikkat çekerek, 'Sanayicilerimizin bin 46 TL'lik idari para cezasına muhatap olmamaları için yıllık işletme cetvellerinin girişini yapmaları gerekiyor' dedi.

İşletmeler dikkat! Yapmayana bin 46 TL'lik ceza geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, sanayi sicil belgesi almış işletmelerin yıllık işletme cetvelini 30 Nisan 2018 tarihine kadar vermeleri gerektiğini aksi takdirde ceza ile karşı karşıya kalacaklarını dile getirdi. Altunsoy, 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. maddesi gereğince sanayi sicil belgesi sahibi işletmelerin her yıl 1 Ocak-30 Nisan tarihleri arasında bir önceki yıla ait yıllık ciro bilgisi, kapasite kullanım oranı bilgisi, çalışan sayısı, tüketilen enerji, üretim şekli ve atık madde bilgilerini içeren yıllık işletme cetvellerini eksiksiz doldurması gerektiğini hatırlattı.

SON GÜNE BIRAKMAYIN

Altunsoy, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfasında bulunan e-hizmetler bölümünde yer alan ‘Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ üzerinden online olarak veya zorunlu hallerde bağlı bulundukları ilin Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne yazılı olarak vermeleri gerektiğini kaydetti. Altunsoy, “Sanayicilerimizin, bin 46 TL’lik idari para cezasına muhatap olmamaları için 30 Nisan 2018'e kadar 2017 yılı bilgilerini içeren yıllık işletme cetvellerinin girişlerini yapmaları gerekiyor. İnternet ortamındaki online girişlerin son günü 30 Nisan, bu nedenle sistemde yoğunluk olabilir. Sistem arızaları yaşanabileceği için işlemlerin son güne bırakılmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}