Haberlerİzmir HaberleriHastane odasında ikinci kez 'evet'

Hastane odasında ikinci kez 'evet' - İzmir Haberleri

İzmir'de ileri evre idrar yolları kanseri teşhisi koyulan 2 çocuk babası 66 yaşındaki Eyüp Kaya, 8 yıl önce boşandığı 58 yaşındaki Fatma Orcan ile yeniden evlenmek istedi. Eşiyle eski günlerdeki gibi birlikte olmak isteyen Kaya, tedavisini sürdürdüğü hastanenin odasında ikinci kez 'evet' dedi.

Hastane odasında ikinci kez 'evet'

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde yalnız yaşayan emekli Eyüp Kaya (66), 2 ay önce böbreklerinde taş olduğu için bir operasyon geçirdi. Operasyon sırasında fark edilen tümör nedeniyle hastaneye başvuran Kaya'ya ileri evre böbrek kaynaklı yüksek riskli idrar yolu kanseri teşhisi koyuldu. Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Petekkaya tarafından tedavisi planlanan Kaya'nın genel durumu palyatif destek verilerek toparlandı.
Eski eşinin hastalandığını çocuklarından öğrenen ve hemen hastaneye koşan ev hanımı Fatma Orcan (58), tedavi süresince eski eşini yalnız bırakmadı. 2010 yılında boşanan ve biri kız biri erkek 2 çocuk ve 3 torun sahibi olan çift, 8 yıl hiç görüşmedi. Uygulanan tedavi ve eşinin desteği ile genel durumu daha iyiye giden Eyüp Kaya, kendisinin ve çocuklarının da isteği ile yeniden evlenme kararı aldı. Çocuklarının yardımıyla nikah işlemleri başlatıldı ve çift yeniden 'evet' dedi.

'İlk defa böyle bir olaya şahit oldum'
Çiftin nikah şahitliğini yapan Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Petekkaya, böyle bir olaya tanık olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Doç. Dr. Petekkaya, '18 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olaya şahit oldum. Hastamız Eyüp Kaya, ileri evre böbrekten kaynaklanan tümör tanısıyla genel durumu çok ağır bir şekilde kliniğimize başvurdu. Verdiğimiz palyatif destekle hastamızın sağlık durumu daha iyiye gitti. Hastamız adına ben de çok mutluyum' ifadelerinde bulundu.

'Ailemiz tekrar bir araya geldi'
30 yıl önce evlendiği eski eşiyle yeniden evlenmenin mutluluğunu yaşayan Fatma Kaya ise 'Bazı sebeplerden dolayı eşimle boşanmıştık. Hasta olduğunu öğrendiğimde hemen ziyaretine geldim. Benimle yeniden evlenmek istediğini öğrendiğimde teklifini reddetmedim, çok mutlu oldum. Evlenmemize çocuklarımız da çok sevindi' dedi.
Ailesinin 8 yıl aradan sonra yeniden bir araya gelmesinden dolayı mutlu olduğunu ileten Mustafa Kaya da 'Babamla 8 yıldır sadece bayramlarda görüşüyorduk. Babamın hastalığı hepimizi üzdü, ama aynı zamanda ailemizi tekrar bir araya getirdi. Onlar için ikinci bahar oldu. Annem ve babam tekrar evlendiği için çok mutluyuz' şeklinde konuştu.
Eyüp Kaya da eşine tekrar kavuşmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek kendisine moral verdiğini söyledi.

Hastane odasında ikinci kez “evet”

SIRADAKİ HABER
}