HaberlerBilecik HaberleriTeknokentlerden bir yenisi Bilecik'e kuruluyor

Teknokentlerden bir yenisi Bilecik'e kuruluyor - Bilecik Haberleri

Dünyada son dönemde yaşanan teknolojik gelişmelerin ortaya çıkmasına ev sahipliği yapan 'teknoloji üssü' teknokentlerden bir yenisi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesinde Bilecik'e kuruluyor.

Teknokentlerden bir yenisi Bilecik'e kuruluyor

Üniversitelerin teknolojik altyapılarını girişimcilere açan, sanayicilerle akademisyenlerin ortak iş projeleri geliştirmelerine ve şirketleşerek kendi ürünlerini piyasaya sürmelerine olanak tanıyan 'Teknokent' için Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na yaptığı başvuru 8 Aralık 2017 tarihinde kabul edildi ve karar 31 Mart 2018 tarih ve 30377 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. Bilimsel birikimini üretime geçirmek isteyen akademisyenler, iş fikri olan genç girişimciler ve Ar-Ge çalışmasına ihtiyaç duyan sanayi kuruluşları teknokent çatısı altında bir araya gelecek ve üretime yönelik çalışmalar yapıp kendi teknoloji şirketlerini kurabilecekler. Genç girişimciler, yenilikçi sanayiciler ve akademisyenler için büyük bir fırsat sunacak olan Teknokent, hem Bilecik'in hem de ülkemizin gelişimine önemli katkı sağlayacak.
Uzun süredir girişimcilik endüstrisinin dünyadaki göz bebeği durumunda olan teknokentlerden birini üniversiteye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bilecik Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Harun Mindivan, 'Başvuru sürecinde desteğini ve emeğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş'a, Harita Mühendisi Hüseyin Yalçın'a ve ATAP A.Ş Genel Müdürü İhsan Karamanlı'ya teşekkürler ediyorum. Mindivan, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanacak bütçeyle Gülümbe Kampüsü'nde, yüksek nitelikli ofisler ve toplu çalışma alanları olan bir teknokent binasının kurulacak' şeklinde konuştu. teknokentlerden   yenisi   bilecike   kuruluyor   bilecik haberleri  bilecik haberleri

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'u şikayet etmeyen kalmadı

1 Samsunspor'u şikayet etmeyen kalmadı

Bafra'da sular kesildi... Başkan Hamit Kılıç özür diledi

2 Bafra'da sular kesildi... Başkan Hamit Kılıç özür diledi

Samsun'da eşekten düşen şahıs öldü

3 Samsun'da eşekten düşen şahıs öldü

Samsunspor'da kaynak arayışı

4 Samsunspor'da kaynak arayışı

Sokak ortasında infaz: 1 ölü

5 Sokak ortasında infaz: 1 ölü

Avukat Korhan Çömezoğlu hayatını kaybetti

6 Avukat Korhan Çömezoğlu hayatını kaybetti

Samsunspor TFF'den cevap bekliyor

7 Samsunspor TFF'den cevap bekliyor

Samsun Anıt Park'ta falçatalı kavga: 2 yaralı

8 Samsun Anıt Park'ta falçatalı kavga: 2 yaralı

Milyonlarca kişiye 3 müjde birden

9 Milyonlarca kişiye 3 müjde birden

Korkunç kaza! 3 genç kızın acı sonu

10 Korkunç kaza! 3 genç kızın acı sonu


SIRADAKİ HABER
}