HaberlerOrdu HaberleriGündoğdu: '17 Nisan Yeni Türkiye'nin ilk günüdür'

Gündoğdu: '17 Nisan Yeni Türkiye'nin ilk günüdür' - Ordu Haberleri

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, referandumdan 'evet' sonucunun çıkmasının ardından Ordululara ve sandığa gidip iradesini ortaya koyan vatandaşlara teşekkür etti.

Gündoğdu: '17 Nisan Yeni Türkiye'nin ilk günüdür'

17 Nisan'ı yeni Türkiye'nin ilk günü olarak nitelendiren Gündoğdu 'Sandıklar gelir geçer, kardeşliğimiz bakidir. Yeni, büyük, güçlü Türkiye için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz' dedi.
AK Parti'nin kurulduğu günden beri milletin hassasiyetleri ve talepleri doğrultusunda siyaset yaptığını belirten Milletvekili Metin Gündoğdu, daima 'söz de karar da milletindir' ilkesiyle hareket ettiklerini söyledi. Gündoğdu, 'Hiçbir dış baskıya karşı geri adım atmadık ve milletimizle doğru bildiğimiz yolda dik yürüdük. 16 Nisan'da kurulan sandıklarda milletimiz kararını Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden yana kullanmıştır. Bu yeni Türkiye'nin, doğum günüdür. İradesine sahip çıkan, büyük, hızlı ve daha demokratik bir Türkiye'den yana olan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Artık siyasetin işleyişi daha hızlı olacak, buna bağlı olarak ekonominin çarkları da daha hızlı dönecektir. Bu sistem Türkiye'yi bir bütün olarak yükseltecek' diye konuştu.

'Milletten büyük güç yoktur'
Halk oylamasına katılım oranının yüzde 85'in üzerinde olduğunu hatırlatan Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, 'Böylesine bir katılım oranı dünyadaki ne yüksek katılım oranlarındandır. Bu demokrasimizi daha da güçlendiren bir unsurdur. Milletimiz sandıkta evet diyerek süreç boyunca kirli oyunlar oynayanlara sert bir darbe vurmuştur. Her türlü manipülasyonu yapanlar milletten büyük güç olmadığını bir kez daha gördüler. Tüm milletimize, teşkilatlarımıza, muhtarlarımıza, STK'larımıza, basın mensuplarımıza, elinde ve yüreğinde al bayrağımızı taşıyan herkese teşekkür ediyorum. Kazanan Türkiye'dir, kazanan kardeşliğimizdir' ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}