HaberlerMuğla HaberleriMilas'ta otizm konferansı düzenlendi

Milas'ta otizm konferansı düzenlendi - Muğla Haberleri

Milas'ta 2 Nisan Otizm Farkındalık günü olması dolayısıyla Menteş Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama okulunda veliler ve öğretmenlere Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Serdar Ali Elkıran, Özel Eğitim Uzmanı Gökhan Uslucan tarafından Erken Çocukluk Eğitimi ve Otizm Konferansı verildi.

Milas'ta otizm konferansı düzenlendi

Milas'ta 2 Nisan Otizm Farkındalık günü olması dolayısıyla Menteş Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama okulunda veliler ve öğretmenlere; Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Serdar Ali Elkıran, Özel Eğitim Uzmanı Gökhan Uslucan tarafından Erken Çocukluk Eğitimi ve Otizm Konferansı düzenlendi.
Düzenlenen konferansa; İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Tarık Çubukçuoğlu, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzm. Dr. Müge Kuzu Avcı, Menteş Mahalle Muhtarı Bayram Arıcı, Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Ali Akarca, veliler, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Okul Müdürü Muhammet Mercan ve Türkiye Özel Bireyler Atletizm Şampiyonası'na katılacak olan özel bireylerin katılımcıları karşılaması sonrasında başlayan konferansta, Op. Dr. Serdar Ali Elkıran otizm ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduğu sunumunda; Otizmli bir çocuğun ilk 3 yaşta aldığı eğitim ömür boyu gelişimini etkilediğini, Onun için eğitimde ilk 3 yaş daha sonrasında ise 5-7 yaş arasının çok önemli olduğunu belirtti.
Sonrasında Özel Eğitim Uzmanı Gökhan Uslucan'ın özel eğitim öğretmenleri ve velilere bilgilendirmelerde bulunması sonrasında konferans sona erdi.

Milas’ta otizm konferansı düzenlendi

SIRADAKİ HABER
}