Haberlerİzmir HaberleriBayraklı'nın kütüphaneleri beğeni kazandı

Bayraklı'nın kütüphaneleri beğeni kazandı - İzmir Haberleri

Türk Kütüphaneciler Derneği İzmir Şubesi 54. Kütüphane Haftası kapsamında İzmir'de projeleri ile adından söz ettiren kurumların kütüphanelerini bir araya getirdi. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde düzenlenen etkinlikte 4 sunum yapan Bayraklı Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü ekibi, projeleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Bayraklı'nın kütüphaneleri beğeni kazandı

Düzenlenen etkinlikte İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsündeki kütüphane çalışmalarını yakından inceleme fırsatı bulan kütüphane yetkilileri yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. İki üniversite, dört belediye ve iki halk kütüphanesinin katıldığı toplantıda her kurumdan bir kütüphane görevlisi yaptıkları etkinlikleri ve bugüne kadar gerçekleştirdikleri projeleri anlattı. Burada 4 sunumla ilgi odağı olan Bayraklı Belediyesi'nin projeleri ilgiyle dinlendi.
Bayraklı Belediyesi katılımcılara teknolojiye erişim, dijital okur-yazarlık, sosyal medya ve temel bilgisayar eğitimleri, okuyan bir gelecek gibi projeleri tanıttı. Sunumların ardından Göztepe'deki Alman Kültür Merkezinde yurt dışındaki kütüphane faaliyetlerinin anlatıldığı toplantıya katılan kütüphaneciler, burada yurt dışındaki kütüphanecilik ve hizmet ağlarının nasıl geliştirdiğine dair bilgilendirildi.

'Her şey sizin için...'
Bayraklı'nın kütüphanelerinin her projesiyle örnek olduğunu ve ilçede önemli ihtiyacı karşılayarak, her kesimden vatandaşın faydalandığı birer cazibe merkezleri haline geldiğini dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 'Kütüphanelerimizin 7'den 70'e herkesin ihtiyacına yanıt vermesi bizleri memnun ediyor. Teknoloji altyapıları yenilenen ve tam donanımlı hale gelen kütüphanelerimiz sadece kitap alıp, verme işi yapmıyor. Öğrenci çocuklarımız araştırma ödevlerini yapıyor, kurslara, söyleşilere katılıyor, aynı zamanda yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşiyor. Yetişkin vatandaşlarımız da gerek internet üzerinden gerçekleştirilen online seminerler, gerekse söyleşiler veya farklı konulardaki bilgilendirme toplantılarıyla bilinçleniyor. 24 mahallemizde bulunan 15 kütüphanemizin 16. ve 17.'sini de yakın zamanda hizmete açacağız. Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız ve ilçe sakinlerimiz için' dedi.

Bayraklı’nın kütüphaneleri beğeni kazandı

SIRADAKİ HABER
}